We can advise you on tel .:
basket: 0 pcs
total price: 0.00 $
0
Complete the order

Narozeninové květiny pro měsíc listopad

Listopadové narozeninové květiny

 

Listopad není jen měsíc mezi Halloweenem a Vánocemi, naopak nabízí mnohem víc a je speciálním zejména pro všechny listopadové oslavence. A právě jim můžete jejich speciální den ozvláštnit nezapomenutelnou kyticí, která se bude skládat z oficiálních květů pro měsíc listopad. Ptáte se které to jsou? Mezi hlavní listopadovou květinu patří nádherná chryzantéma, která k tomuto měsíci bez váhání patří. Za druhou květinu pro tento měsíc je považována pivoňka. V dnešním článku jsme si pro vás připravili rychlého průvodce, abyste se dozvěděli něco nového o těchto poutavých květech. Provedeme vás vším podstatným, co potřebujete vědět o jejich významu a symbolice, ale také trochu historie a původu.

 

 

Narozeninová květina pro listopad: Chryzantéma


Chryzantéma, známá také jako listopadka je jednou z oficiálních květin pro měsíc listopad. Nejen že patří mezi základní okrasnou rostlinu do podzimních zahrad, je ale také jednou z nejoblíbenějších řezaných květin na celém světě! Díky jejím veselým a krásným květům, které přicházejí v široké škále barev, velikostí a tvarů.

 

Krátká historie chryzantémy

Chryzantémy patří do čeledi asteraceae, kam patří mimo jiné také astry, slunečnice nebo sedmikrásky. Jméno získaly od uznávaného švédského botanika Karla Linneaeuse. Jméno vzniklo pomocí sloučení dvou řeckých slov: chrysos, což v překladu znamená zlato a anthemon v překladu květina. Navíc chryzantémy mají skutečně dlouhou a zajímavou historii. První kultivace chryzantém začala v již Číně v 15. století před naším letopočtem jako kvetoucí bylina. Poté se v 17. století dostali do západní části světa. V dnešní době jsou chryzantémy jednou z nejvyhledávanějších řezaných květin do kytic a dalších květinových vazeb. Díky své oblíbenosti a popularitě jsou známé také pod názvem jako “královny podzimních květin”. Chryzantémy navíc můžeme najít v mnoha různých kultivarech.

 

Význam a symbolika chryzantém

Chryzantémy stylově naaranžované do květináče dodají ihned každé domácnosti pořádný šmrnc, což je jeden z hlavních důvodů, proč se tyto květy staly oblíbenou volbou. Ovšem to není všechno, jejich oblíbenosti rozhodně přispěla také jedinečná symbolika a významy, které se k chryzantémám pojí. Je však nutno dodat, že se jejich význam mění v závislosti na konkrétní barvě rostliny.

 

Obecně však chryzantémy symbolizují přátelství a přejícnost. Jsou skvělým dárkem k narozeninám nebo na oslavu narození miminka, jelikož znamenají život a znovuzrození. Květy chryzantémy navíc představují radost, štěstí, dlouhověkost, čest a respekt. V různých částech světa, zejména v Evropě jsou projevem soucitu. V Japonsku se naopak každoročně 9. září slaví speciální Chryzantémový den, neboli Festival štěstí jako oslava těchto krásných květin. Stejně jako u ostatních květin jako jsou růže, pivoňky, jiřiny a další mají u věnování různé významy na základě jejich barvy. Červené chryzantémy jsou například symbolem lásky, žluté naznačují smutek a neopětovanou lásku. Zatímco většina bílých květů symbolizuje čistotu a nevinnost, bílé chryzantémy mají zcela jiný význam. Bílá barva u chryzantém je známkou věrnosti a oddané lásky. Mimo narozeninovou květinu pro měsíc listopad je chryzantéma také oficiální květinou Chicaga a květinou pro oslavu 13. výročí od svatby.

 

Tip pro nákup chryzantém a jejich následnou péči

·         Chryzantémy jsou samy o sobě krásné květiny, pokud jim ale věnujete náležitou péči, budete ještě o to víc ohromeni jejich krásnými, jasnými a extravagantními květy. Při správných podmínkách a péči mohou jako řezané květiny vydržet týden až 14 dnů! Zde vám přinášíme pár tipů, jak z chryzantém můžete vytěžit maximum.

·         Kupujte pouze květiny, které mají ještě spoustu neotevřených pupenů, pokud chcete jejich životnost prodloužit co nejdéle. Díky tomuto nákupu můžete prodloužit dobu květu až o několik týdnů. Pokud však toužíte po tom si rozkvětlé květy užívat ihned, zvolte již rozkvetlé chryzantémy.

·         Chryzantémy mohou být skutečně křehké, proto vždy před nákupem zkontrolujte, zda například neobsahují zlomené stonky.

·         Mějte na paměti, že chryzantémy mají rády chladné prostředí, díky kterému si dokážou udržet svoje barvy květů zářivé a nezačnou vám blednout.

·         Vyhněte se nákupu chřadnoucích a povislých chryzantém. PřI zalévání se s největší pravděpodobností vzpamatují, ovšem tyto květy nemusí vydržet tak dlouho.

·         Jakmile si své řezané chryzantémy přinesete domů, vložte je do vázy s čistou vodou. A nezapomeňte odstranit všechny listy, které by se nacházely pod hladinou vody!

·         Vodu měňte pravidelně, abyste zabránili hromadění bakterií.

·         Jednou za pár dnů seřízněte stonky, abyste zajistili lepší příjem vody.

 

Pivoňky, druhá květina pro měsíc listopad


Ačkoliv nejsou uznávané tak široce za narozeninové květiny pro měsíc listopad jako známé chryzantémy, patří mezi velmi oblíbené květiny. Zatímco jsou chryzantémy považovány za královny podzimních květin, pivoňky jsou brány za královny květin obecně. Zároveň jsou i květinou ke 12. výročí svatby. V jazyce květin mají pivoňky mnoho různých významů, mezi ty nejběžnější patří romantika, prosperita, štěstí, čest a soucit. Jejich plné zaoblené květy jsou také symbolem krásy a štěstí ve všech formách. Pivoňky navíc taktéž naleznete ve více barevných kombinacích a spolu s nimi i s různými významy. Růžové vyzařují romantickou přitažlivost, což z nich dělá ideální narozeninový dárek pro přítelkyni nebo jako příjemné překvapení k výročí. Co se týče pivoněk, listopad není úplně měsícem jejich květu, proto se jejich cena může vyšplhat skutečně vysoko.

 

Další populární květiny pro měsíc listopad

Výběr listopadových květin se však neomezuje pouze na chryzantémy a pivoňky, pokud dáváte přednost jiným druhům, nebojte se zvolit právě je. Mezi další oblíbené sezónní květiny patří například kala lilie, která svým elegantním vzhledem dokáže přinést vznešenost do každé kytice a vydrží ve váze po dobu 7 až 10 dnů. Další oblíbenou volbou jsou také gerbery, které patří mezi 5 nejoblíbenějších řezaných květin na světě. Gerbery jsou symbolem radosti, štěstí a čistoty, proto jsou skvělou volbou do narozeninové kytice. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na kosatce, které můžete najít v nádherných odstínech netradiční modré a fialové. Jejich hlavní symbolikou je respekt, naděje a víra.

 

Věříme, že vám náš dnešní článek pomůže vybrat správnou květinu pro listopadové oslavence a překvapit je tak smysluplnou kyticí, která skrývá i duchaplnější významy, než je pouze krása a estetičnost. Snad se vám podaří vybrat kombinace květin, která bude oslavenci sedět nejvíce.

From our offer

You might also be interested in

ARTICLE_PAGE_ARTICLES_TEXT

When to donate the roses

When to donate the roses

Even the only rose will please! When to donate it?

Every man has at least one woman in his life, who is constantly expressing his thanks for what he has done for him. But it does not have to be expensive gifts that the woman does not want. The greatest joy will do little. So help her in the house or just buy a flower. However, you do not have to think about buying an expensive puget of flowers. Just buy a cute rose. It will always make you the most joyous and perfectly joyous every day, even if it was to be the worst day in a woman's life.

read the whole
When to give a woman a flower

When to give a woman a flower

Events that do not forget to give the woman a flower

A woman is a fine creature that must be pampered. If you care about her and take care of her, she is happy and does not make you a hell of life. According to the woman she is also a real successful man. It is said that according to the smile of a woman a successful man is known, so the gentlemen should always take care that on their partner's lips there is always a smile symbolizing the fact that they are loved.

read the whole
Bouquet of roses

Bouquet of roses

Delivery bouquet of roses

To give a bouquet to his wife, girlfriend or lover or business partners? Delivery bouquet of roses at home or at work is a common by many florists. Bouquets can deliver precisely the appointed time 7 days a week. Delivery is totally anonymous on the card is given only text that you request.

read the whole