We can advise you on tel .:
basket: 0 pcs
total price: 0.00 $
0
Complete the order

Nejoblíbenější jarní květiny

Populární jarní květiny

První oficiální jarní den připadá na 21. březen, které je ještě poměrně daleko. Nicméně, ani se nenadějeme a březen už bude klepat na dveře. Právě první jarní den, je zejména pro zahradníky a milovníky květin oprávněným dnem oslav. Po dlouhé, tmavé a hlavně chladné zimě se mnoho z nás nemůže dočkat prvních jarních vlaštovek v podobě nádherně barevných květin. Stačí udělat krátký průzkum na vaší zahradě a rozhodně už brzy s prvními pravidelnými slunečními paprsky můžete očekávat krokusy, které na vás budou pokukovat barevnými hlavami jako první skutečný jarní zázrak. Zatímco je jarní období známé jako čas znovuzrození a růstu, existuje hned několik květinových super hvězd, které rozhodně vynikají nad ostatními. Ať už dáváte přednost žlutým, modrým, fialovým nebo jednoduchým bílým květům, na jaře si vybere určitě každý!

 

 

Druhy oblíbených jarních květin


Dnes se podíváme na nejoblíbenější jarní květiny, které můžete využít k vytvoření úchvatných jarních kytic, nebo si tak jednoduše doplnit trochu pozitivní energie a svěžesti do vašeho domova.

 

Narcis

Jedním z vůbec prvních znaků blížícího se jara jsou hlavy narcisů, které vykukují z hlubin zimy. Existuje navíc mnoho různých odrůd a odstínů narcisů, od tradiční zlatožluté až po kombinace bílé a žluté barvy. V anglickém názvu mají narcisy jméno Daffodil, ovšem písmeno “d” bylo k narcisu připojeno poprvé až v roce 1538. Do té doby se narcis nazýval pouze “affodil”.

 

Kosatec

Ať už kosatce plánujete použít do kytice, nebo si přejete naopak sami pěstovat tyto nádherné duhové květy, s kosatcem rozhodně nešlápnete vedle! Tyto nádherné květy dokážou přinést širokou paletu barev do každé zahrady a stanou se tak nádherným pozadím vaší zahrady.

 

Tulipány

Tato již na první pohled snadno rozeznatelná květina se pěstuje více než 1000 let a proto nabízí opravdu bohatou historii. Tato nádherná květina si získala svoji popularitu doslova po celém světě a není divu, mezi tolika jedinečnými typy tulipánů, si určitě i vy najdete ten správný, který dokonale doplní vaši zahradu nebo květinovou vázu. Věděli jste například, že cibule tulipánů byly v historii využívány jako měna? V 17. století byly tulipány opravdu součástí trhu, za které jste mohli nakupovat. Ovšem tulipánové trhy čelily velkým výkyvům a proto nebyly považovány za nejbezpečnější volbu při nakupování.

 

Krevnice kanadská

Krása krevnice může být během zimy opravdu skrytá, jakmile ale rostlina získá magický polibek od slunce, rázem tato nádherná květina odhalí své kouzlo, kterému dokáže odolat jen málokdo. Krevnice byla dokonce využívána domorodými kmeny v Americe jako léčivá bylina, ale také jako válečný symbol pro rituální účely. Věnujte pozornost zejména krásným okvětním lístkům přes celý den, jelikož mají tendenci se plně otevírat slunci a naopak se částečně zavírat k večeru.

 

Šeřík

Tato hustě osypaná větvička drobných květů se vyskytuje v barvách od bílé až po tradiční fialkovou, nebo-li šeříkovou barvu a je dokonalým doplňkem do každé jarní kytice. Navíc je symbolem jara a určuje tak, kdy se opravdu můžeme těšit na teplejší období a zamávat zimě.

 

Petrklíč

Jedním z prvních květů jara jsou prvosenky, známé také jako petrklíče. Prvosenky jsou vytrvalé rostliny, které najdeme opravdu po celém světě a to ve všech různých podnebích a přírodních podmínkách. Tuto oblíbenou jarní květinu najdete v různých barvách, ale nejčastěji s jasně žlutým středem.

 

Hyacint

Krásná jarní květina, která je opravdu jedinečná svým tvarem a pyšnící se širokou škálou barev. Hyacinty nalezneme jak na zahradě, tak často i v květináčích v našich domovech. Pokud vás zajímá zejména vůně hyacintu, bílý hyacint má silnější vůni než ostatní barvy. Nezapomeňte také vždy při manipulaci s cibulkami hyacintu vždy použít rukavice, jelikož by výtažky z rostliny mohly na vaší pokožce způsobit mírnou kožní reakci.

 

Zlatice

Jako posledního jarního kandidáta jsme si pro vás připravili zlatici, která je známá pro své dřevnaté stonky bohatě pokrytými žlutými květy. Zlatice patří mezi jedny z nejoblíbenějších kvetoucích jarních keřů a je to navíc jeden z prvních keřů, které kvetou hned po narcisech a hyacintu, proto si její krásu můžete užívat již opravdu brzy!

 

Ať už zvolíte do vaší jarní zahrady nebo kytice jakoukoliv ze zmíněných jarních rostlin, jsme si zcela jistí že s žádnou variantou nešlápnete vedle a všechy zmíněné květy vám pomohou navodit tu správnou jarní atmosféru.

From our offer

You might also be interested in

ARTICLE_PAGE_ARTICLES_TEXT

When to donate the roses

When to donate the roses

Even the only rose will please! When to donate it?

Every man has at least one woman in his life, who is constantly expressing his thanks for what he has done for him. But it does not have to be expensive gifts that the woman does not want. The greatest joy will do little. So help her in the house or just buy a flower. However, you do not have to think about buying an expensive puget of flowers. Just buy a cute rose. It will always make you the most joyous and perfectly joyous every day, even if it was to be the worst day in a woman's life.

read the whole
When to give a woman a flower

When to give a woman a flower

Events that do not forget to give the woman a flower

A woman is a fine creature that must be pampered. If you care about her and take care of her, she is happy and does not make you a hell of life. According to the woman she is also a real successful man. It is said that according to the smile of a woman a successful man is known, so the gentlemen should always take care that on their partner's lips there is always a smile symbolizing the fact that they are loved.

read the whole
Bouquet of roses

Bouquet of roses

Delivery bouquet of roses

To give a bouquet to his wife, girlfriend or lover or business partners? Delivery bouquet of roses at home or at work is a common by many florists. Bouquets can deliver precisely the appointed time 7 days a week. Delivery is totally anonymous on the card is given only text that you request.

read the whole