RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Čerstvé květiny

Čerstvé květiny pro každou příležitost

Čerstvé květiny jsou vhodným dárkem pro mnoho významných událostí a příležitostí, často také nastává situace, kdy doslova zachrání vaši bezradnou situaci, při které si opravdu lámete hlavu nad tím, jaký dárek nebo jenom drobnou pozornost zvolit. Máme pro vás dobrou zprávu, s květinami nešlápnete vedle snad v žádném případě, naopak někdy umí velmi mile překvapit, když to dotyčný opravdu nečeká. Občas je dobré se ujistit co různý typ květin či jednotlivé barvy  znamenají a jakou konkrétní zprávu předávají příjemci.

 

Zároveň v dnešní době máme hned několik možností, jak darovat květinu. Nejčastěji padne volba na osobní předání, které je v některých situacích zkrátka nevyhnutelné. Ovšem nabízí se také možnosti jako je doručení květin pomocí kurýrních služeb, kdy veškerá okolní práce odpadá a vy si všechno můžete zařídit z pohodlí vašeho domova. Pokud si ale nejste úplně jistí jaký druh květin zvolit, pro konkrétní příležitost, dnešní článek je vám přímo na míru. Pojďte spolu s námi nahlédnout na jednotlivé příležitosti spojit je s různými druhy květin.

 

Romantické příležitosti

Poměrně široké téma, se kterým je spojeno hned několik jednotlivých situací a příležitostí. Může se jednat například o oslavu výročí vašeho vztahu, oblíbený svátek zamilovaných a to ať už se to slavný Valentýn, nebo náš první Máj, no a samozřejmě nemůžeme zapomenout také na překvapení běžných dnů, kdy si vaše drahá polovička zaslouží pozornost jen tak pro radost. Pak jsou tady méně radostné události, spojené s nepříjemnými hádkami, kdy je hned oheň střeše, který se dá uhasit čím jiným, než čerstvými květinami. Zde vás asi nepřekvapí, že rudé růže zůstávají pro tyto události stále číslem jedna. Pokud chcete ale něco originálnějšího můžete vybrat kytici růží složených z více barev. Například krémové růže v kombinaci s rudě červenými vypadají naprosto skvěle! Krémové růže pomohou zjemnit ostrost výrazné červené. Ostatní druhy květin by ovšem neměly nijak zaostávat, skvělou volbou jsou například také tulipány nebo lilie.

 

Narozeniny

Neexistuje snad jeden jediný druh, který by dokázal potěšit naprosto každého. U narozeninových květin je dobré se rozhodovat na základě věku oslavence. Bláznivější květiny plné nejen různých barev, ale také jednotlivých druhů jsou více oblíbenější mezi mladšími příjemci, naopak u starších příjemců je vhodnější zvolit neutrálnější barvy nebo se držet jednoho až dvou různých druhů květin v jedné kytici. Co se barev týká, je lepší zůstat u světlejší barevné škály, která působí přece jen trochu víc pozitivněji než tmavé odstíny. Pozitivita a optimismus k narozeninám patří! Zkuste například bílé tulipány, žluté nebo meruňkové růže a rozhodně i barevné gerbery jsou skvělou volbou jak oslavit narozeniny. Pokud se nemůžete rozhodnout jakou barvu zvolit, jednoduše zvolte více barev.

 

Den matek

I maminky potřebují rozmazlovat a ideální příležitostí, která o to doslova vybízí je svátek matek. V tomto případě je kytice čerstvých květin volbou číslo jedna! Karafiáty jsou populární v mnoha zemích, ovšem u nás jsou stále spojovány spíše se skutečnými událostmi. Ideální je vybrat květinu z květů, které jsou její nejoblíbenější. Ovšem například s orientálními liliemi rozhodně chybu neuděláte. Lilie symbolizují čistotu a nevinnosti, zároveň kytice složená z lilií vypadá opravdu honosně a velmi elegantně. Co se týče barev pro maminku, oblíbená je například růžová nebo fialová, které správně podtrhnout ženskost.

 

Pohřební květiny

Bohužel nejen radostné události jsou spojené s květinami, ale také životní události, kterým se nevyhneme a jsou přirozenou součástí našeho působení na tomto světě. Zvláště v těžkých situacích dokážou květiny člověka přivést na nové myšlenky a alespoň trochu zmírnit bolest a smutek způsobený ze ztráty blízkého člověka. U nás mezi oblíbené smuteční květiny patří karafiáty, hortenzie, ale také lilie a růže. Bílá barva jednotlivých květin má za symboliku vyslat pozitivní zprávy do nebe a povzbudit pozůstalé, že i když tady s námi zesnulý nemůže být, navždy zůstane v našich myšlenkách a hlavně v našich vzpomínkách.

 

Samozřejmě existuje spousta dalších příležitostí, se kterými jsou květiny úzce spojeny. Ať už je to oslava různých výročí, nového titulu, práce, ale také jako pozornost všedních dnů. Květiny si k nám vždy najdou cestu, proto je dobré se nad jednotlivými událostmi zamyslet i hlouběji, než jen bezhlavě zvolit první kytici, kterou zahlédneme v květinářství nebo supermarketu. Veřte, že pokud se alespoň trochu zamyslíte nad věnováním, obdarovaný to hned pozná a hlavně ocení.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

ANNA

ANNA

ARIEL

ARIEL

AUGUSTINA

AUGUSTINA

DARI

DARI

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

MILKA SRDCE 165g i

MILKA SRDCE 165g

MERCI 250g i

MERCI 250g

BONBONIERA MILKA 110g i

BONBONIERA MILKA 110g

TOFFIFEE 125g i

TOFFIFEE 125g

TATIANA ČOKOLÁDOVÝ MIX 172g i

TATIANA ČOKOLÁDOVÝ MIX 172g

BOHEMIA SEKT DEMI SEC 0,75l i

BOHEMIA SEKT DEMI SEC 0,75l

BÍLÉ VÍNO 0,75 l i

BÍLÉ VÍNO 0,75 l

ČERVENÉ VÍNO 0,75l i

ČERVENÉ VÍNO 0,75l

PLYŠOVÝ MEDVĚD i

PLYŠOVÝ MEDVĚD

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

CATHARINA

CATHARINA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

VIVIENA

VIVIENA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

SUNNY

SUNNY

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé