RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Destilovaná voda pro rostliny - Použití destilované vody na zalévání

Lze použít destilovanou vodu na zalévání?

Destilovaná voda je druh čištěné vody, které se dosahuje vařením vody a následnou kondenzací par. Zdá se, že používání destilované vody na rostliny má své výhody, protože zalévání rostlin destilovanou vodou poskytuje zaručený zdroj závlahy bez nečistot, který může pomoci zabránit hromadění toxických látek. Vždy je ale důležité zvážit vaši výchozí situaci a v tomto konkrétním případě tedy hlavně kvalitu vody, kterou vaše rostliny u vás doma zaléváte.  Tím chceme jednoduše říct, že využití destilované vody na jednu stranu není na škodu, na druhou stranu je to věc, která pro většinu z nás nebude nutností. Pojďte se společně s námi podívat v dnešním článku na benefity a úskalí, při používání destilované vody.

 

Proč používat destilovanou vodu pro vaše rostliny?

Je destilovaná voda vhodná pro rostliny? V této otázce se mnoho odborníků a zapálených zahradníků rozchází. Mnozí odborníci na rostliny však tvrdí, že je to nejlepší tekutina, zejména pro rostliny v květináčích.

Údajně snižuje obsah chemických látek a kovů, které jsou obsaženy ve vodovodní vodě. To nám poskytuje čistý zdroj vody, který rostlinám neškodí. Záleží tedy zejména na tom, jaký máte zdroj vody ve vaší domácnosti. Rostliny totiž potřebují také minerály, z nichž mnohé se vyskytují právě ve vodovodní vodě. Nadměrné množství chlóru a dalších přísad však může mít potenciál spíše poškodit vaše rostliny. Některé rostliny jsou na kvalitu vody obzvláště citlivé, zatímco jiným voda z vodovodu nevadí.

 

Destilace vody se provádí převařením a následnou rekonstitucí výparů. Během tohoto procesu se odstraní těžké kovy, chemikálie a další nečistoty. Výsledná kapalina je čistá a neobsahuje nečistoty, bakterie a další případné živé organismy, které by mohly mít negativní dopad na život vašich rostlin. V tomto stavu podávání destilované vody rostlinám pomáhá zabránit jakémuli nahromadění toxických látek.

 

Výroba vlastní destilované vody pro rostliny

Pokud chcete vyzkoušet zalévání rostlin destilovanou vodou, můžete si ji zakoupit ve většině obchodů s potravinami nebo si ji vyrobit sami. Můžete si koupit destilační soupravu, kterou často najdete v odděleních sportovních potřeb nebo si ji vyrobit z běžných domácích potřeb.  Jak vytvořit destilační soupravu?

 

·         Pořiďte si velkou kovovou nádobu částečně naplněnou vodou z vodovodu.

·         Dále si připravte skleněnou misku, která bude ve větší nádobě plavat. To vám vytvoří sběrné zařízení.

·         Na velký hrnec umístěte víko a zapněte ohřev. Na víko položte kostky ledu, protože právě ty podpoří kondenzaci, která se bude shromažďovat ve skleněné misce.

·         Zbytky ve velkém hrnci budou po varu pravděpodobně silně zanesené od nečistot, proto je nejlepší je vyhodit.

 

Použití destilované vody na rostliny

Národní studentské výzkumné centrum provedlo pokus s rostlinami zalévanými vodou z vodovodu, slanou a destilovanou vodou. Rostliny, které dostávaly destilovanou vodu, měly lepší růst a více listů. I když to zní slibně, mnoha rostlinám voda z vodovodu nevadí.

 

Venkovní rostliny v zemi využívají půdu k filtraci přebytečných minerálů nebo kontaminantů. Naopak rostliny v květináčích jsou ty, o které je třeba se starat. V květináčích se mohou zachytit různé nečistoty a toxiny, které se mohou nahromadit až do nebezpečných hodnot, které mají často negativní vliv na vaše rostliny. Destilovaná voda tedy nejvíce prospěje vašim pokojovým rostlinám. Přesto není obvykle nutné dávat rostlinám destilovanou vodu.

 

Jak tedy poznat, kdy vaše rostlina potřebuje destilovanou vodu? Sledujte růst a barvu listů, a pokud se vám zdá, že se objevila nějaká citlivost, přejděte z kohoutkové vody na destilovanou.

 

Tip pro vás: Vodu z vodovodu můžete před použitím na rostliny v květináčích také nechat zhruba 24 hodin odstát. To umožní rozptýlení chemických látek, jako je chlor a fluorid a voda bude bezpečnější a šetrnější pro použití k zalévání.

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé