RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Devět nápadů jak na unikátní závěsnou zahradu

Jak na závěsnou zahradu

Ať už vlastníte mini byteček, jste rodiči zvědavých batolat nebo vaši čtyřnozí mazlíčky patří mezi vynalézavé tvory, kteří musí všechno očichat, prozkoumat a občas také ochutnat. Ve všech případech nám určitě dáte za pravdu že se z různých důvodů rádi vyvarujete umísťováním květin na zem, do prostoru.

Navíc v dnešní době floristé stále více vytvářejí aranžmá, která se dají použít na méně tradiční místa. Ať už jsou to vzhledově zajímavá terária nebo závěsné květiny, které se stávají stále více oblíbenější. Každého potěší ušetřený metr plochy, která se dá využít i jinak. Navíc závěsné zahrady jsou nejen praktické, ale svým vzhledem dokáží také dokonale okořenit a ozvláštnit každý interiér. Určitě své rostliny můžete jednoduše zavěsit za háčky na strop, ale možností, jak vytvořit závěsnou zahradu je nekonečné množství. Tak proč si s ní neužít o to větší zábavu!

 

Od kokedamy, přes závěsná terária, nástěnné květináče a další. V dnešním článku se vám pokusíme představit unikátní nápady, jak na neotřelou, zajímavou závěsnou zahradu plnou nápadů. Navíc se pokusíme vyvrátit mýty o tom, že nové a moderní dekorace jsou drahá záležitost, naopak zjistíte, jak si velmi snadno můžete vytvořit závěsnou zahradu, aniž byste museli vyloupit banku. Možná budete velmi mile překvapeni, jak levně se dají některé z následujících závěsných nápadů pořídit.

 

Nástěnné květináče

Zelené pokojové rostliny ledabyle visící různě na zdi. Co je lepší, než toto živé umění? Nástěnné květináče v dnešní době najdete snadno ve většině obchodech s interiérovými dekoracemi. Nebo si je můžete vyrobit pomocí starých květináčů a držáků i sami doma. Návodů na internetu najdete rozhodně hodně, poté už vám bude stačit pouze špetka zručnosti. Zatímco většina visutých květináčů je vodotěsná, je vhodné je i přesto během zalévání ze stěny oddělat. Je totiž dost časté, že se voda dostane různými škvírami ven a prosákne podél zdi. Pokud tedy máte květináče upevněné na zdi s výraznou barvou nebo tapetou, vhodnější způsob je zalévat visuté květináče mimo zeď.

 

Držáky na rostliny ze skříňových věšáků

Využití starých skříňových tyčí a věšáků na nové, neotřelé stojany pro vaše rostliny zní jako jednoduché, ale efektivní využití věcí, které by jinak nedostali novou šanci. Volně stojící stojany jsou navíc skvělé do bytů a pronájmů, kde například nesmíte nijak zasahovat vrtáním a dalšími ráznějšími úpravami do zdí. Pomocí háčků na stojany můžete tak velmi snadno přidělat květináče a mít tak zajímavou závěsnou dekoraci, se kterou rozhodně zaujmete! Díky závěsným tyčím si tak visutou zahradu můžete udělat téměř kdekoliv vás jen napadne.

 

Závěsná stanice

Že nevíte, co to závěsná stanice znamená? Nevadí! Jedná se o zajímavé a kreativní řešení jak zobrazit nejrůznější rostliny a jejich krásné květy! Pokud navíc použijete skleněné nebo čiré nádoby, vázy a kontejnery, které vám umožní sledovat vývoj kořenů, budete mít navíc stoprocentní jistotu že skutečně nic nezanedbáváte. Pokud mezi jednotlivé nádoby s rostlinami navíc zavěsíte i světla, vytvoříte tak dokonalou hru zajímavých prvků, která nebude na první pohled působit prvoplánově, ale naopak velmi esteticky. Obecně světlo přidává do každé místnosti nejen pocit tepla, světlo, ale do podzimních a zimních měsíců zejména příjemný pocit útulnosti. Závěsné stanice můžete namontovat jak do prostoru, tak i na zeď. Záleží pouze na vašich preferencích a prostorových možnostech.

 

Kokedama, japonské mechové koule

Kokedama je vskutku zajímavou formou, jak využít stropní prostory na maximum a ještě k tomu opravdu stylově! Kokedama pochází původem z Japonska, kde jsou poměrně tradiční květinovou dekorací. Základem každé kokedamy je mechová koule, po které toto specifické aranžmá získalo také svůj snadno zapamoatovatelný název, který v doslovném překladu jasně popisuje, co to kokedama je “koke” v znamená mech a “dama” koule. Kokedamy jsou vzdáleně spojeny s uměleckou formou bonsají. Pokud chcete, aby kokedamy působily co nejvíce zajímavě a vzdušně, můžete je pověsit na strop pomocí průhledného rybářského provázku. Ale i obyčejný provázek nebo lanko dokonale splní svoji funkci. Chcete-li kokedamu zalít, jednoduše je sundejte a nechejte mechové kuličky namočené na 10 až 25 minut v dózičce s vodou, kde se pořádně hydratují.

 

Montované rostliny

Prapodivný název za sebou skrývá vskutku zajímavé a hlavně netradiční květinové aranžmá! Jedná se o kreativní způsob jak vystavit rostliny, které rostou na kusu dřeva nebo kůry. Tato živá umělecká díla jsou krásná, zajímavá a zároveň velmi snadno vyrobitelná. Montované rostliny jsou nejčastěji kombinací epifytických rostlin a mechu, které byly kreativně a pečlivě zajištěny na kusu kůry nebo dřeva. Právě epifyty nevyžadují k růst příliš půdy, proto jsou vhodnou volbou právě pro tento způsob prezentace. Tato metoda se nejčastěji používá pro kapradiny, ale lze ji technicky udělat s jakoukoli vlečnou nebo závěsnou rostlinou. Filodendrony, kapradiny, monstera nebo pothos jsou také velmi vhodnou volbou. K samotné výrobě toho moc nepotřebujete, vystačíte si pouze s kouskem dřeva nebo kůry, kvalitním drátkem, rostlinou, kterou chcete vystavit a můžete se pustit do výroby. Důležité je hlavně pevně a kvalitně upevnit rostliny, aby držely na místě. Montované rostliny se zalévají pomocí rozprašovače, proto se nemusíte strachovat že by jim nebylo dopřáno dostatek hydratace.

 

Živé záclony

Máte u vás doma světlé, slunné okno, které ale vypadá trochu holé a bez života? Ušetřete za nové záclony, závěsy nebo žaluzie a použijte raději rostliny! Jedinou věc, kterou musíte zajistit je dostatečně pevná záclonová tyč, která je dostatečně nosná, aby udržela váhu všech rostlin a květináčů, které na ni plánujete zavěsit. Dalším důležitým faktorem, na který je dobré myslet je také průvan, který proudí oknem. Zejména v zimních měsících je důležité zajistit aby skrze okno nepronikal příliš studený vzduch a průvan, který by mohl květinu poškodit a následně zabít.

 

Nástěnné vaničky se sukulenty

Nástěnné vaničky plné zajímavých sukulentů jsou snadným a zajímavým kutilským kouskem, které jakmile jednou vytvoříte, už si nemusíte lámat hlavu s žádnou složitou údržbou. Jsou také skvělým doplňkem každého interiéru nebo je můžete také zavěsit na venkovní zeď. Základem je vybrat mělkou nádobu a drátek, kterým zajistíte nádobu na pověšení ve vrchní části. Poté stačí nádobu naplnit mechem nebo hlínou, abyste udrželi vaše sukulenty na místě. Sukulentí vaničky by měly být zavěšeny na zeď, na kterou dopadá jasné a přímé světlo.

 

Závěsná terária

Závěsná terária jsou v porovnání s ostatními nápady už poměrně profláklou formou jak do svého domova přinést trochu zajímavé a netradiční květinové dekorace. Zároveň se jedná o zábavnou formu, jak vystavit některé z vašich oblíbených květin. Ideální rostliny pro květinové terária jsou zejména sukulenty, kaktusy, ale také vlhkomilné rostliny jako jsou například kapradiny, břečťan nebo peperomie. Pokud se rozhodnete pro první volbu a vaše květinové terárium budou obývat zejména kaktusy a sukulenty, nebude terárium vyžadovat příliš zalévání, spíše naopak. Pokud ale zvolíte vlhkomilné rostliny, zde pravděpodobně budete muset pamatovat na pravidelné zalévání a udržovat vaše květinové terárium pomocí občasného zamlžování, díky čemuž docílíte vyšší vlhkosti, než ve zbytku místnosti. Jedná se totiž o rostliny, které si potrpí na zvýšenou vlhkost.

 

Využijte druhý potenciál závěsných organizérů

Závěsných nástěnných organizérů existujte velká spousta, mezi nejtradičnější patří například plátěné organizéry na boty a jiné doplňky. Příkladem může být ale jakýkoliv jiný plátěný organizér, který vám leží ve skříni a čeká na svůj den! Před výsadbou rostlin se ale ujistěte, že vnitřek kapes plátna je vyložen plastem, aby voda, která se zde dostane při zalévání nepronikala přes plátno ven na zeď nebo na zem. Nikdo nechce loužičky v bytě. Tento druh závěsných rostlin je však vhodnější volbou pro venkovní použití.

 

Věříme, že jsme vás v dnešním článku dostatečně přesvěčili a namotivovali k tomu, že existují I jiná, zajímavější a neotřelé způsoby, jak si můžete u vás v bytě vystavit vaše květiny. Díky těmto jedinečným nápadům přidáte do vašeho interiéru nejen více života a zeleně bez nutnosti obětovat příliš mnoho cenného místa, které můžete využít efektivněji a více prakticky. Navíc většina závěsných květin působí skutečně zajímavě a netradičně, proto jsou ideálním prvkem, pokud si přejete přidat zajímavé dekorativní kousky do vašeho bytu. Nemusíte tak hned kupovat nejnovější moderní vázy různých tvarů, nebo jiné lapače prachu. Naopak přírodně laděné dekorace dodají vašemu prostoru nejen svěžejší nádech, čistší vzduch, ale vytvoří také prostor, ve kterém se budete cítit psychicky i fyzicky lépe.

 

Poslední výhodou, kterou je nutné také zmínit je také finanční stránka. Většina zmíněných dekorací je velmi snadná na výrobu, proto pokud se cítíte, můžete se pustit do vlastního projektu a vytvořit si tak dokonalé závěsné aranžmá, přesně podle vašich představ. Navíc u mnohých závěsných aranžmá můžete navíc využít věci, které vám doslova leží ve skříni, nebo šuplíku a dát jim tak nový život. Například staré organizéry, tyče ze skříně nebo staré květináče. Ačkoliv se jedná o modernější pojetí pěstování rostlin, rozhodně nebudete muset sahat hluboko do kapse! Závěsné rostliny tak dokážou skvěle smést ze stolu názor, že moderní dekorace jsou drahé a nedostupné. Kdepak. Doufáme, že jsme vás dnešním článkem přesvědčili, že opravdu nemusíte být milionáři, abyste si tyto moderní a nadčasové kousky mohli pořídit k vám domů a vytvořit tak útulnější a vzdušnější prostor i u vás doma.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé