RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak a kdy oslavit Ženy

Oslavte sílu ženství květinami!

Mezinárodní den žen každoročně nabízí ideální příležitost, jak oslavovat ženství a ženskou sílu doslova všude na světě. Je to den, kdy můžete uctít všechny důležité ženy ve vašich životech ať už jde o maminku, babičku sestru kamarádku, přítelkyni nebo třeba i paní prodavačku, která vám v pekáně každé ráno připravuje kafe a loupáček pro lepší den. Protože ruku na srdce, bez ní by vaše ráno nebylo takové, jaké máte rádi. Oceňte ženy, které vás inspirovaly, které jsou pro vás vzorem nebo které obdivujete za jejich činy, chování nebo příspěvek, který přinesly společnosti. Mezinárodní den žen je svátek, který byl vytvořen v důsledku boje za rovnoprávnost. Je to den kdy ženy ukázaly svou sílu a odhodlaly se vzít slovo do svých rukou a doslova vyjít do ulit. Proto bychom si tyto významné okamžiky a momenty měly neustále připomínat a hlavně na ně nezapomínat, protože i nadále v dnešní době ženy čelí neustálým stereotypům a jsou často znevýhodňovány vůči mužů. Proto tato pomyslná bitva za rovnoprávnost stále není vyhrána a je dobré si ji alespoň jednou do roka, 8. března připomenout a podpořit tuto velmi důležitou a transformační myšlenku.

 

Nerovnost v roce 2021

I přes dlouhý boj za práva žen by bylo odvážné tvrdit, že je vyhráno. Téměř všude na světě nalezneme určitou formu genderové nerovnosti a to včetně žen, které se nachází v rozvinutějších zemích planety, mezi které patří například i Evropa. Jeden z největších problémů, kterým evropské ženy nadále čelí je stále nedostatečná výše mzdy ve srovnání s muži. Často čelí také diskriminaci v různých povolání, kdy zaměstnavatelé stále raději preferují muže a to zejména díky víře, že ženy by jim zanedlouho utekly na mateřskou dovolenou, proto si raději pojistí místo muži, na které se mohou více spolehnout. Při pohledu na politické a další vládní či národní zastoupení si můžete často povšimnou absence žen nebo velké nerovnosti vůči mužům. Problém žen se tedy neomezuje pouze na pracoviště, ale také ve společnosti, politice a veřejném životě. Proto svátek, jako je Mezinárodní den žen, pomáhá nadále zvýšit povědomí o tomto táhlém problému, který je bohužel nadále realitou, nikoli minulostí.

 

Šéfové, inspirujte se!

Jak ocenit ženy v práci? Je to přitom tak jednoduché! Mnoho firem a společností na Mezinárodní den žen zavedlo tradici - kytice do práce. Jak jinak ocenit ženy, než čerstvými květy? Ve Velké Británii mají dokonce speciální kytici, která je spojena se symbolikou nerovnosti. Jedná se o kytici bílých a červených růží, které mají ztvárnit ostrou vizualizaci toho, jak jsou ženy často přehlíženy. Jenom si představte kytici plnou červených růží, přičemž ve středu najdete výraznou bílou, tohoto kontrastu si všimne naprosto každý. Bílá růže má symbolizovat křehkost ženy v mužském prostředí.

 

Jedna žena z dvaceti

I přesto, že se na vysoce postavených místech můžete setkat s velmi úspěšnými ženami. V porovnání pouze jedna z dvaceti generálních ředitelů, kteří se nachází v nejúspěšnějších evropských společnostech je ženského pohlaví. Velkou motivací pro ženy, které by rády jednoho dne dosáhly kariéry generální ředitelky může být například Whitney Wholfe Herd, pouze 31letá generální ředitelka společnosti Bumble, která se stala nejmladší miliardářkou na světě!

 

Většina zdravotního personálu na pozici zdravotních sester a bratrů jsou ženy

V dnešní nemilé době, kdy je zdravotnický personál uctíván a obdivován více než kdy jindy, je z velké části na pozicích zdravotních sester a bratrů zastoupen právě odhodlanými a vytvrvalými ženami, které jsou ochotné obětovat svůj čas a své zdraví, aby pomohli společnosti v tak náročné době jako je dnes.

 

O 900 hodin práce navíc

Není tajemstvím, že ženy mají výrazně nižší platy, než jejich mužští kolegové. Ovšem možná jste již slyšeli tu šokující zprávu že by ženy museli ročně odpracovat téměř o 900 hodin více, aby si vydělaly stejnou sumu, jako muži. Rozdíl mezi platy mužů a žen je velkým problém, který se bohužel stále více prohlubuje.

 

Žena, hlava státu?

Nedávná studie odhalila, že pouhých 12 zemí z celkových 195 má v čele vlády ženu. Ačkoliv se tento konkrétní údaj od roku 2000 téměř zdvojnásobil, čeká nás ještě dlouhá cesta k genderové paritě.

 

Komu letos věnujete kytici?

Tak co, už jste se rozhodli, které ženě v letošním roce věnujete kytici? Ať už to bude kdokoliv a s jakýmkoliv příběhem v pozadí, věříme že právě kytice čerstvých květin udělá den, věnovaný právě ženám krásnější. Můžete si vybrat například z široké nabídky svěžích tulipánů, které mimo jiné potěší i svým jarním vzhledem. Nebo z kolekce jarních květin, které zaručeně vykouzlí úsměv na tváři.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROMANTIK

KVĚTINOVÝ KOŠ ROMANTIK

KVĚTINOVÝ KOŠ MIX

KVĚTINOVÝ KOŠ MIX

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ CHANEL

KVĚTINOVÝ KOŠ CHANEL

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVIEN

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVIEN

KVĚTINOVÝ KOŠ BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ CELESTINA

KVĚTINOVÝ KOŠ CELESTINA

KVĚTINOVÝ KOŠ CRAZY

KVĚTINOVÝ KOŠ CRAZY

KVĚTINOVÝ KOŠ SANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ SANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ Z EUSTOMY A FRÉZIÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ Z EUSTOMY A FRÉZIÍ

DOROTHY

DOROTHY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé