RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak připravit zahradu na léto

Připravte vaši zahradu na léto

Už jen pár týdnů a léto udeří v plné parádě nejen datem v kalendáři, ale také počasím a teplotami. Už nyní jste jistě zaznamenali prudké oteplení, natahující se dny a naopak krátké noci. Právě v tuto dobu je ideální čas jak vaši zahradu hezky vyšperkovat a připravit ji na to opravdové léto. Přinášíme hned několik důležitých tipů pro zahradničení v jarních měsících, které pomůžou vaší zahradě prosperovat během horkých letních měsíců.

 

Prořezávání

První věc, kterou byste měli začít a udělat jako jednu z prvních je seřezání stonků u keřů. Ať už se jedná o růže, hortenzie či další, rozhodně jim seříznutí pomůže. Ujistěte se, že máte k dispozici opravdu ostrý nůž nebo nůžky, se kterými vám půjde seřezávání jedna báseň, myslete také na pravidelné omývání čepele, mezi použitím na různých keřích. Řezy by měly být provedeny těsně nad spícími pupeny.

Půdní živiny

Mnoho keřů a rostlin se po zimním spánku probouzí a budou potřebovat doplnit všechny nezbytné živiny. Proto je právě jaro ideální dobou, kdy jim je můžete dopřát. Výživa by měla být nezbytnou součástí jarního zahradnictví. Hnojiva s pomalým uvolňováním jsou ideální pro malé a drobné keře, které jsou stále ve fázi růstu. Pomohou jim dodat všechny potřebné látky, důležité pro jejich růst. Zralé keře naopak už hnojivo tolik nevyžadují, protože své kořeny mají již dobře zakořeněné.

Nezapomeňte na půdu

Obdělání půdy na vaší zahradě je také jeden z velmi důležitých faktorů, ovlivňující vaši zahradu. Díky pořádnému okopání záhonu, se půda pěkně provzdušní, což následně usnadní rostlinám jejich růst. Další důležitou složkou je kompost. U kompostu dbejte aby byl bohatý a rovnoměrně promíchán spolu s půdou.

Odstraňte všechen plevel

Stejně jako se během jara probouzí k životu keře, květiny i stromy, ani plevele nezůstávají pozadu a začínají se objevovat spolu s nimi. Jakmile bude počasí teplejší, plevele se začnou objevovat častěji. Proto je čas jednat právě v tento moment, než se jejich množení vymkne kontrole. Proto odstraňte všechny plevele, které již zakořenili a použijte pro jejich snadnější odstranění vhodný herbicid, který vám nezamezí ve vyklíčení požadovaných semen na vašem záhonu. Náš tip je také navýšit vrstvu mulče, která vám dokáže pomoci zabránit plevelům už v samotném klíčení.

Připravte si vaše zahradní nástroje na sezonu

Kvalitní zahradničení si vyžaduje také kvalitní nástroje. Pokud je tedy neudržujete a pravidelně nečistíte, nemusí trvat dlouho co se na nich může objevit nechtěný rez a jak asi tušíte s reznutím klesá účinnost nástrojů a také kvalita péče pro vaši zahradu. Proto před sezónou prohlédněte všechny své nástroje a ty které mají své nejlepší časy už za sebou raději vyměňte za nové. Nekvalitní nástroje nemusí být nevhodné jen pro vaši zahradu, mohou být také nebezpečné pro vaše zdraví.

 

Pokud zvážíte a začleníte do vaší péče o zahradu všechny výše zmíněné tipy, můžete svou zahradu snadno připravit na začátek léta. Všechnu práci na zahradě je nutné brát jako investici, pokud investujete dnes, odměna vás čeká v budoucnu. A to nejen v létě, ale také v nadcházejících letech se vám vaše zahrada odmění.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DITA

DITA

DORA

DORA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

ZOLMA

ZOLMA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

TAMARA

TAMARA

SUNNY

SUNNY

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé