RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květiny a astrologie

Květiny a znamení měsíce – Kozoroh (23.12.-19.1.)

Letošní rok už máme opravdu skoro u konce a kolo na zvěrokruhu se opět otáčí, jak nás prosinec nese do období Kozoroha. Mezi 22. prosincem a 21. lednem přivítáme astrologické znamení „kozy moře“. Stejně tak jako o symbolu, který definuje Kozorohy, je třeba i o ideální astrologické květině pro vaše milované dobře rozhodnout a pečlivě ji vybrat.

Jak vybrat květinu, kterou bude Kozoroh s láskou opečovávat

Povahové rysy Kozoroha

Podobně jako Berani, Raci, Lvi a Štíři, jsou Kozorozi známí pro jejich povahu. Vždy vyvinou v boji o úspěch extra úsilí a jsou schopni ztělesnit takovou úroveň pozornosti jako nikdo jiný. Tato vlastnost ve spojení s přirozenou moudrostí a vnímavostí je dělá užitečným spojencem ve chvíli, kdy řešíme náročnou a neočekávanou situaci. 

Bohužel tento jejich rozhodný přístup (pevná vůle) mnohdy způsobuje situace, kdy je s Kozorohy ošemetné pracovat. Jsou totiž také velmi tvrdohlaví. Co je však ve společnosti Kozorohů ještě horší, je ztratit jejich důvěru. To může vést k nepřátelství a podezíravosti.
 
Kladné vlastnosti

 • trpělivý
 • disciplinovaný
 • loajální
 • moudrý
 • milují zábavu
 • disponují dobrým odhadem charakteru člověka
 
Záporné vlastnosti
 • tvrdohlavý
 • odměřený
 • neodpouští
 • prudká povaha
 • přespříliš přemýšlivý

Ideální květy pro Kozoroha

Karafiát

Karafiáty jsou díky jejich dlouhému životu ve váze a síle, zejména odolávat chladnému počasí, sezónními favority v tomto zimním období. Jejich vytrvalost osvěltuje důvod, proč jsou perfektní pro někoho, kdo je narozen ve znamení Kozoroha...navíc karafiáty existují v barvách, které jsou pro toto astrologické znamení skvělým doplňkem – v červené a bílé.

Muškát

Muškát je další nádherná květina, samozřejmě v červené, která vystihuje představivost vaší kozoroží ženy či muže. Muškáty symbolizují očekávaná setkání, která jistě potěší organizované a disciplinované zástupce tohoto znamení.

Brambořík

Brambořík je okrasná rostlinka, která vyjadřuje tu nejhlubší lásku ze všech. Právě tak jako váš věrný Kozoroh, tyto nádherné květy ukážou, že jsou vaše city skutečné a pevné.

Maceška

Macešky jsou květinou přemýšlivců, hodí se tak k tomuto hluboce přemýšlivému slunečnímu znamení se vším všudy. Ve francouzštině se dokonce maceška řekne výrazem, který je s přemýšlením spojený, „pensée“, což v překladu znamená „myšlenka“.

Limonka či statice

Pokud přijde na to, vybrat tu nejideálnější květinu pro zástupce znamení Kozoroha, síla a odolnost jsou zde samozřejmostí. V tomto případě nádherná limonka úžasně zastane tuto důležitou roli. Jedná se o rostlinku, která nejen krásně vypadá ve chvíli, kdy oslavenci dorazí v pugétu, ale může vaše oblíbené blízké těšit ještě dlouhý čas po tom. Limonka totiž nakonec uschne, ale na její kráse se to rozhodně nepodepíše.

Pokud by byl Kozoroh květina, co by byl

Kozorozi se díky jejich rezervované nátuře mohou občas jevit přísní, ale v hloubi duše jsou lidé tohoto znamení vlídní a citlivý. Zrozenci tohoto znamení jsou známí pro smysl pro povinnost, který je žene vpřed a vykonávat ty nejtěžší úkoly, a to bez přemýšlení

...vlastní je jí vysoký a rovný stonek, který se může zlomit, ale ne ohnout – to je lilie – květina hrdosti, vznešené mysli a čistoty. Pokud hledáte vyjímečný květinový dárek pro Kozorohy, toto je bezkonkurenční volba.

Známé osobnosti narozené ve znamení Kozoroha

 • Jim Carrey
 • Denzel Washington
 • Kate Middleton
 • Ellen DeGeneres
 • Michelle Obama
 • Annie Lenox
 • Elvis Presley
 • Nicholas Cage
 • Karel Čapek
 • Jiří Sovák
 • Vlasta Fialová
 • David Bowie
 • Kevin Costner
Krásné narozeniny všem Kozorohům!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

ANNA

ANNA

ARIEL

ARIEL

AUGUSTINA

AUGUSTINA

DARI

DARI

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

MILKA SRDCE 165g i

MILKA SRDCE 165g

MERCI 250g i

MERCI 250g

BONBONIERA MILKA 110g i

BONBONIERA MILKA 110g

TOFFIFEE 125g i

TOFFIFEE 125g

TATIANA ČOKOLÁDOVÝ MIX 172g i

TATIANA ČOKOLÁDOVÝ MIX 172g

BOHEMIA SEKT DEMI SEC 0,75l i

BOHEMIA SEKT DEMI SEC 0,75l

BÍLÉ VÍNO 0,75 l i

BÍLÉ VÍNO 0,75 l

ČERVENÉ VÍNO 0,75l i

ČERVENÉ VÍNO 0,75l

PLYŠOVÝ MEDVĚD i

PLYŠOVÝ MEDVĚD

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

CATHARINA

CATHARINA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

VIVIENA

VIVIENA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

SUNNY

SUNNY

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé