RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květiny pro muže - jak vybrat tu správnou?

Jak vybrat tu správnou květinu pro muže

Květiny se staly doslova univerzální dárkem, který dokáže rozjasnit každý den. Studie navíc dokazují, že většina lidí ocení květinu jako dárek. Nejvíce lidé na květinách cení speciální moment při předávání a následné přetrvávající pozitivní emoce, které trvají ještě dlouho po předání. To platí jak pro ženy, tak i muže. Ačkoliv jsou muži často přehlíženi kvůli obavám, že by se květinový dárek mohl zdát příliš ženský, a tím pádem nevhodný. To se nám, květinovým milovníkům v 21. století zdá jako naprosté sci-fi. Věřte nebo ne, s kyticí nikdy nic nezkazíte a to v jak v ženském, tak i mužském případě. Pokud byste ale chtěli posílit maskulinitu vašeho květinového dárku pro muže vašeho života, přinášíme vám čtyři tipy na květiny, se kterými u mužů rozhodně nešlápnete vedle! Pojďme společně rozšířit povědomí o věnování květin mužům, a zničit předsudky, že se jedná pouze o ženský typ dárku.

 

Vybírejte exotické a odvážné květiny

Některé květiny mají bezpochyby ženský nádech ať se na ně podíváme z jakého úhlu chceme, budou v nás evokovat pocity ženskosti. Například taková orchidej se svým dlouhým, nepřehlédnutelným stonkem a pečlivě zastrčeným, ladným květem, který po celé věky představuje ženskost. Orchideje v sobě mají kus ženskosti a proto je lepší se jim jako dárku pro vašeho partnera, přítele, manžela nebo otce vyhnout. Ovšem orchidej není jedinou exotickou květinou na trhu. Na druhou stranu některé květy mohou působit mnohem mužněji. Například toulitka se svými širokými voskovými listy v tmavě červené barvě. Na první pohled zajímavá a nepřehlédnutelná rajka je také dobrou volbou s netradičně špičatým vrcholem v zářivé oranžové barvě. Existuje spousta exotických květin, ze kterých můžete vybírat. Zakladním vodítkem pro květiny určené mužům jsou však nepřehlédnutelné jedinečné tvary a květiny, které zaujmou na první pohled něčím netradičním.

 

Dejte bohatým a sytým barvám zelenou

Samotná toulitka je skvělým příkladem, pokud jde o barvu. Červená barva je ideální pro vyjádření láskyplných citů a vášně. Ovšem ne u všech druhů květin má stejnou konotaci jako například u známé růže. Hlubší a bohatší barvy jsou u mužů vyhledávanější a vhodnější, jelikož právě jemné, pastelové barvy působí spíše jemnějším a ženským dojmem. Díky častému množení a křížení květin se však syté a výrazné barvy vyskytují častěji a téměř v jakékoliv rozmanitosti květů.

 

Vyberte jedinečné uspořádání květů

Všichni známe tradiční květinové aranžmá nebo kytice do vázy složené z několika známých a populárních druhů, doladěné hrstkou nevěstinného závoje. Tím rozhodně nechceme hanit tradiční způsob vázání květin, tyto nadčasové květinové aranžmá si rozhodně svoje postavení pro různé příležitosti zaslouží. Ovšem co se týká výběru té správné květiny pro muže, doporučujeme vám, se klasikám vyhnout a přemýšlet trochu jinak, netradičně a možná i malinko šokovat! Zkuste například věnovat kytici rovnou v netradiční váze z láhve od oblíbeného nápoje, kytice ozvláštněné netradičními přírodními prvky, jako je například dřevo, kůra nebo různé větvičky. Oblíbeným komponentem se v poslední době stává také mech a další netradiční výplňové květiny. Muži ocení přírodnější variace kytic. Které budou působit jednodušeji a ne příliš přeplácaně. Vyhněte se třpytkám a jiným lesklým dekoracím, s těmi u mužského pohlaví opravdu moc nepochodíte.

 

Nebojte se pokojovek

V případě opravdových pochybností dobře fungují také rostliny přímo květináči. Pokud zvolíte nenáročné rostliny, které nevyžadují žádné extrémní znalosti a požadavky, zvládne se o ně postarat i muž! Například bambus je ideální volbou jako dárek pro muže. Bambus je spojován se symbolem štěstí, což je krásná symbolika pro všechny vaše blízké, na kterých vám záleží, a které máte rádi. Bambus je navíc zajímavý i svým tvarem a žádný bambus není stejný! Můžete je různě ohýbat, smyčkovat, křivit a každá rostlina tak bude mít svoji jedinečnou osobnost. Další vhodnou volbou jsou také sukulenty, které se liší naprosto od všech tradičních rostlin a to nejen svým vzhledem, ale taky svými podmínkami pro pěstování. Pokud si tedy skutečně nejste jistí kyticí, můžete vždy zvolit trochu bezpečnější volbu ve formě rostlin v květináči. Pokud se navíc jedná o sukulenty nebo zmíněný bambus, jsou to vhodné dárky pro vaše kolegy. Jedná se opravdu o ideální rostliny na pracovní stůl, které vám nejen pomůžou vytvořit příjemnější a zelenější pracovní prostředí, ale také budou nadále připomínat dárce.

 

Ve výsledku zjistíte, ať vyberete jakoukoliv květinu, nejdůležitější bude zpráva, kterou s ní předáde, a také pocit obdarovaného, že květy pocházejí od vás. Ovšem i přesto se můžete inspirovat našimi tipy a zvolit tak alespoň trochu vhodnější a na první pohled mužnější volbu. Pokud vás má ale dotyčný skutečně rád, zajisté ocenní I tu nejženštější orchidej, která mu bude opakovaně s každým pohledem kouzlit úsměv na tváři. U nás ve flora online se specializujeme na jedinečné momenty, mezi které bude patřit I tento. Neváhejte a podívejte se na naši nabídku ještě dnes, dost možná tam čeká ta pravá kytice právě pro vás!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé