RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Průvodce květinami k výročí svatby (2. díl)

Symbolické květiny výročí svatby 2. díl

 

V minulém díle Průvodce květinami k výročí svatby jsme si prošli první, společné manželské desetiletí, které je plné změn a milníků v životě každého páru. I přesto, že spolu dotyční byli zvyklí trávit většinu svého času, najednou stojí bok po boku v úplně nové roli. Roli manžele a manželky. Každá role v lidském životě sebou nese určité povinnosti, výhody a nevýhodyy. Nicméně právě manželství by mělo patřit do role, kterou je dobré s každým novým rokem oslavovat a připomínat si krásné, společné rozhodnutí, které vás bude doprovázet do konce života. V dnešním článku tedy nahlédneme na další životní milníky v manželství, které je nutné oslavit, jak jinak než květinami. Nahlédneme společně na jednotlivé květiny, které jsou vhodnou volbou k oslavě konkrétních výročí. Tak jdeme rovnou na to!

 

12. výročí - Pivoňky

Nádherné a velmi oblíbené pivoňky, jsou oficiálními květinami pro oslavu 12. výročí od svatby. Jemné, objemné rozcuchané květy jsou skvělou volbou pro tuto jedinečnou romantickou příležitost. Elegantní pivoňky symbolizují čas ve vašem manželství, kdy nastal čas na to, ocenit ty nejlepší věci ve vašem životě. A protože pivoňky svým významem symbolizují romantiku, prosperitu, štěstí a zároveň i šťastné manželství, jen stěží byste hledali lepší květ, pro oslavu výročí 12. roku manželství.

 

13. výročí - Chryzantémy

Květy chryzantémy symbolizují oddanou lásku, štěstí a dlouhověkost, díky čemuž jsou perfektní pro oslavu 13. výročí od svatby. Třináct let společného života jako manželé je už skutečně obdivuhodným životním mezníkem. Chryzantémy jsou navíc nádhernými květinami, které jsou obdivovány po celém světě v různých kulturách. Dokonce se věří, že pouhý pohled na kytici chryzantém dokáže přinést štěstí do vašeho života.

 

14. výročí - Jiřiny

Jiřiny jsou okouzlující květiny již na první pohled. Velká kytice složená s jiřin určitě potěší každého jako drobná oslava 14. výročí svatby. S výbuchem barev, které nenajdete u žádné jiné květiny prozradí vaší drahé polovičce, že ve vašem manželství se skrývá stále spousta vzrušujících věcí, na které se můžete během následujících let společného života rozhodně těšit!

 

15. výročí - Růže

Vaše 15. výročí svatby je už skutečně velkým milníkem společného života, který si zaslouží být oslaven něčím speciálním. A žádná jiná květina nesymbolizuje lásku a vášeň natolik, jako klasická a ikonická červená růže. Po patnácti letech manželství, přes všechno dobré, špatné, veselé i smutné jsou růže dokonalým způsobem jak si navzájem prokázat svou intenzivní lásku a náklonnost ať už se ve vašich životech odehrává cokoliv.

 

20. výročí - Astra

Astra je jedinečná květina s významem lásky a moudrosti, která je ideální květinou pro oslavu 20. výročí svatby. Pokud své polovičce věnujete kytici, která bude zahrnovat astry, dokážete jak moc si vážíte okamžiků a společných chvilek s člověkem, vedle kterého jste strávili dvě desetiletí, díky kterým jste se naučili věci, které jsou pro váš život nesmírně důležité.

 

25. výročí - Kosatec

Pětadvacet let, čtvrt století, říkejte tomu jak jen se vám líbí. Jedno je jisté, vaše vzájemná láska je mnohem silnější, než tomu bylo v samotných počátcích a během prvních let manželství. Na oslavu této úžasné události jsou netradiční kosatce ideálním překvapením, jelikož symbolizuje sílu, odvahu a obdiv. Všechny vlastnosti, které člověk potřebuje k tomu, aby vydržel v manželství 25. let. Navíc tyto vysoké, živé a nepřehlédnutelné květiny budou perfektně reprezentovat váš silný a prosperující vztah, který něco jen tak nepřekvapí.

 

30. výročí - Lilie

Sladce vonící lilie jsou květinovou volbou pro oslavu 30. výročí od vaší svatby. Pro tak ohromné číslo nemůžete zvolit lepší volbu, než lilii. Lilie symbolizuje pýchu a oddanost, stejně jako čerstvý život a znovuzrození, které má symbolizovat všechny změny, kterými jste si od samotného začátku manželství společně prošli. Od prvního společného bydlení, děti, první manželské hádky a nesrovnalosti. Všechny tyto situace vedly ke změně, které ale vaše láska a vztah přijali za novou normu a vaše láska tak zůstala stejně silná, ne-li silnější, než kdy předtím.

 

40. výročí - Mečíky

Po čtyřiceti letech manželství si zasloužíte i trochu výraznější a odvážnější květy, než jsou známé klasiky. Díky jejich jedinečnému významu pro sílu, integritu a zamilovanost, dokáže vaší partnerce nebo partnerovi vzájemnou vášeň, která ve vašem manželském životě rozhodně nechybí! Jenom ty nejsilnější a nejkouzelnější manželské páry neztratí zápal pro vášeň ani po 40. letech manželství. A je to správně.

 

50. výročí - Žluté a růže a fialky

Pokud jste náš článek vyhledali k inspiraci na květiny pro oslavu k 50. výročí svatby, nezbývá nám nic jiného, než vám z celého srdce pogratulovat k tomuto úžasnému úspěchu. Pro oslavu tohoto opravdu speciálního milníku není pouze jedna květina, ve skutečnosti jsou to rovnou květiny dvě! Barevná kombinace žluté a fialové barvy je zajímavou kombinací sama o sobě, v případě že spojíte navíc růže a fialky dohromady, vznikne vám jedinečná kombinace, kterou jen tak nenajdete, Obě květiny s netradičními barvami vypadají krásně jak samostatně, tak společně. Představují dokonalý pár, který se skvěle doplňuje, jako vy .... a to už pod dlouhou dobu padesáti let.

 

Doufáme, že jste našli květinu přesně podle vašich představ a pořádně oslavte vaše významné výročí od svatby! Ať už jsou to dva roky, pět let nebo padesát, každý rok, který jste strávili po boku vašeho milovaného manžela nebo manželky se rozhodně musí pořádně oslavit.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

AISHA

AISHA

AMY

AMY

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELISE

BELISE

BIBIANA

BIBIANA

CATHARINA

CATHARINA

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

DARCIA

DARCIA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

VIOLETAS

VIOLETAS

SOFIE

SOFIE

LINDA

LINDA

AMORA

AMORA

PIPA

PIPA

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

BONITA

BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

SMUTEČNÍ KYTICE 7

SMUTEČNÍ KYTICE 7

LUDMILA

LUDMILA

OTILIE

OTILIE

MICHEL

MICHEL

LILIEN

LILIEN

ANEŽKA

ANEŽKA

ESTER

ESTER

KVĚTINOVÝ KOŠ MIX

KVĚTINOVÝ KOŠ MIX

AMY SET 1

AMY SET 1

BONITA SET 1

BONITA SET 1

BONITA SET 5

BONITA SET 5

ROOSY

ROOSY

CORAL

CORAL

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé