RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Rostliny pro začátečníky

Nejlepší rostliny pro začátečníky

Možná jste se právě nastěhovali do svého prvního vlastního bytu, nebo jste se pouze rozhodli si vaše bydlení trochu zútulnit a přidat do něj trochu života a přírody v podbě pokojových rostlin. Nicméně jedno máte určitě společné, s kytkami se teprve pomalu začínáte oťukávat a moc nevíte kde začít. Ničeho se nebojte, žádný učený nespadl z nebe a právě v dnešním článku si společně ukážeme, se kterými pokojovými rostlinami je nejlepší začít, jelikož si nevyžadují žádnou složitou či těžkou péči. V zahradnictví či květinářství vám určitě rádi pomůžou, ovšem menší příprava, než se vydáte na lov květin není nikdy na škodu. Tak jdeme na to!

 

Tchýnin jazyk

Výdrž a otužilost těchto pokojovek, je jedna z hlavních vlastností, které potěší každého začátečníka. Začít s něčím náročným je první věc, na kterou byste měli myslet vždy, pokud s něčím začínáte. Tchýnin jazyk je rostlina, která si opravdu užívá dostatek světla, ovšem dokáže krásně růst i nadále, pokud se mu ho úplně nedostává. Nenáročnost pokračuje i v zalévání. Nemusíte dodržovat žádný přísný harmonogram zálivky, jediná věc, kterou je dobré si pohlídat je vyhnout se přílišnému přelévání. Další skvělou zprávou je, že tchýnin jazyk můžete najít až v 60 různých druzích!

 

Kaktusy a sukulenty

Jednou z největších výhod pěstování sukulentů a kaktusů je skutečnost, že tyto nejen pokojové rostliny nerostou příliš rychle. Zároveň si také nemusíte lámat hlavu s umístěním kaktusů, jelikož jejich požadavky na místo nejsou opět nijak náročné. Ovšem pokud jim chcete dopřát, kaktusy i sukulenty mají rádi teplejší prostředí s dostatečným množstvím sluníčka a minimálním zaléváním. Takže pokud si zapomenete váš kaktus zalít, nemusíte se strachovat že by uhynul, naopak se vyvarujte přílišnému zalévání, což by mohlo kaktusu uškodit. Kaktusy potřebují zalít až v ten moment, kdy si všimnete že půda začíná vysychat pod povrchem.

 

Bambus

Pokud chcete pořídit zároveň i rostlinu, která vám přinese i pozitivní energii do vašeho bytu, je bambus tou správnou volbou! O bambusu se říká, že je symbolem štěstí. Zároveň má také skvělé vlastnosti pro začínající zahradníky! Je schopný přežít i ve složitějších podmínkách bez dostatečného světla. Navíc stejně jako předešlé květiny nepotřebuje příliš zalévat. Takže i když občas zapomenete bambus zalít, nevadí, ani to na něm nepoznáte!

 

Tillandsie

Tillandsie možná na první pohled laického oka vypadá složitě na pěstování, ovšem opak je pravdou! Ve skutečnosti je tillandsie velmi snadné pěstovat, co ovšem může být obtížnější je přimět aby rozkvetla. Proto, aby tilandsie dokázala produkovat její krásné květy, které najdete hned v několika různých barvách, potřebuje dostatek tepla a také pravidelné zalévání. Potěšit je můžete také dostatečnou vlhkostí, kterou může zajistit právě pravidelná zálivka a k tomu navíc filtrované světlo. Při zalévání se vždy ujistěte, že se voda dostala až ke kořenům a nezůstala pouze na povrchu. Během vegetačního období může pomoci také občasné hnojení. S tím to ale nepřehánějte! Tillandsie může být například skvělou volbou květiny, kterou pořídit jako další v pořadí potom, jakmile si vyzkoušíte svoji péči na květinách, které jsme zmínili výše.

 

Jakmile si odzkoušíte své pěstovatelské schopnosti na rostlinách z dnešního článku, získáte základní povědomí o pěstování pokojových květin, které můžete následně prohloubit a hlavně zužitkovat u dalších a náročnějších druhů. Zkuste pěstování pokojových rostlin brát jako hru, na které se postupně učíte pořádně zdokonalovat vaše schopnosti a pomalu tak roste i vaše úroveň. Po čase jistě najdete rostliny, které se vám líbí nejvíce a i péče, kterou jim dáváte sklízí nejen úspěch, ale hlavně vám dělá radost

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

APOLENA

APOLENA

ARIEL

ARIEL

AUGUSTINA

AUGUSTINA

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

MERCI 250g i

MERCI 250g

BONBONIERA MILKA 110g i

BONBONIERA MILKA 110g

BÍLÉ VÍNO 0,75 l i

BÍLÉ VÍNO 0,75 l

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

CORIN

CORIN

DESIRE

DESIRE

DITA

DITA

ELIEN

ELIEN

ZOLMA

ZOLMA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

VIOLETAS

VIOLETAS

TAMARA

TAMARA

SUNNY

SUNNY

SOFIE

SOFIE

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé