RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Tulipány a význam jejich barev

Význam barev u tulipánů

O řeči lásky slyšel už každý, znáte ale řeč květin Tulipány patří mezi oblíbené jarní květiny a běžně se používají k přivítání nového života a tepla. Každá barva má však svůj vlastní význam a s ní spojené také různé pověry. Nechejte vaše květiny mluvit za vás kdykoliv se rozhodnete věnovat kytici lidem, na kterým vám záleží. Věnujte kytici tulipánů na základě barvy, která dokonale vystihne zprávu, kterou si přejete obdarovanému sdělit. V dnešním článku se podíváme více zblízka, co která barva znamená a jakou zprávu a symboliku nese právě ve spojitosti s tulipány.

 

Barevné významy u tulipánů
 

Červené tulipány

Červené tulipány patří mezi oblíbenou volbou zejména u romantických příležitostí, stejně jako například jejich kolegyně růže. Jejich tmavě červené odstíny evokují pocity vášně, lásky a chtíče – což z nich dělá obzvláště oblíbenou volbu pro nové, mladé páry.  Zároveň červená barva u tulipánů může znamenat důvěru, čímž obdarovanému dáte najevo, že se na vás může spolehnout a že vaše sdílené pocity, které k němu cítíte jsou opravdu důvěrné a pravdivé. Proto až se příště budete pokoušet nalákat osobu, kterou obdivujete a chcete jí vyznat vaše opravdové city, zkuste to právě s kyticí červených tulipánů.

 

Oranžové tulipány

Oranžová barva u tulipánů se používá k vyjádření porozumění a uznání mezi dvěma lidmi. Nejčastěji mezi páry, které si potrpí na vzájemnou komunikaci a vzájemné vyjádření emocí, pocitů a vděčnosti. Kytice oranžových tulipánů může znamenat, že se cítíte být s vaším protějškem jak fyzicky, tak i duševně propojeni. A to je něco, co by v žádném zdravém vztahu nemělo chybět! Proto se nebojte tyto pocity dát najevo právě oranžovou kyticí tulipánů.

 

Žluté tulipány

Před lety se věřilo, že právě žluté tulipány představují beznadějnou lásku a žárlivost. Tento názor se ale v posledních letech výrazně změnil a v dnešní době je žlutá barva u tulipánů spojována s mnohem optimističtějšími a radostnějšími významy. Žluté tulipány jsou momentálně symbolem radosti, štěstí, veselosti a naděje. Viktoriánci dokonce věřili, že žluté tulipány doslova znamenají „v tvém úsměvu je slunce“. Z tohoto důvodu se žluté tulipány staly oblíbenou kyticí, kterou je vhodné darovat jen tak, pro radost a pro zaručený úspěch, že dotyčnému vytvoří úsměv na tváři. A pokud toužíte do vašeho domova přinést trochu štěstí, žluté tulipány ve váze nebo výsadba žlutých tulipánů na vaší zahradě vám přinese pocit štěstí a prosperitu.

 

Fialové tulipány

V historických dobách, kdy patřilo fialové barvivo mezi drahé a uctívané, dokonce tak moc, že látky ve fialové barvě si mohli dovolit pouze velmi bohatí lidé, patřila tak fialová barva mezi královské a šlechtické privilegium. Dokonce se stala tak výjimečnou, že v roce 1500 královna Alžběta I. zakázala všem, mimo členy královské rodiny, nosit fialovou barvu. Ačkoli v dnešní době patří fialová barva mezi běžné a oblíbené barvy, která si je rovna s dalšími ostatními barvami, nadále zůstává symbolem královské rodiny a elegance. A to jak u barvy k různých druhů květin, tak i konkrétně u tulipánů.

 

Bílé tulipány

Bílé tulipány jsou skvělou volbou, jak se někomu omluvit nebo při smutnějších událostech popřát upřímnou soustrast. Jsou proto častou květinou, se kterou se můžete setkat při smutečních událostech a obřadech. Bílá barva u tulipánů představuje čistotu, čest a svatost, což z nich dělá skvělý dárek pro kohokoliv, kdo je nábožensky založený nebo pro jakoukoliv sváteční náboženskou událost, mezi které patří například křest, první svaté přijímání nebo svátost biřmování. Jedna pověra také praví, že lidé, kteří sní o bílých tulipánech se chystají začít s něčím novým nebo se u nich brzy objeví začátek něčeho významného, co výrazně ovlivní jejich dosavadní život.

 

Růžové tulipány

Nic neřekne výstižněji slova gratulace než čerstvá kytice růžových tulipánů. Ať už váš kamarád slaví povýšení v práci, vaše kamarádka vám oznámila radostnou zprávu o zasnoubení nebo někdo z rodiny úspěšně složil závěrečné zkoušky, každý důvod k oslavě se v tomto případě počítá! Růžové tulipány můžete věnovat opravdu každému, koho momentálně v životě potkala radostná událost, která si žádá oslavu! Většinou se kytice v jemných růžových tónech daruje spíše ženám, ovšem u tulipánů se nejedená o žádné pravidlo a pokud jste si jistí, že tato barva udělá radost i mužskému osazenstvu, není nad čím váhat a polemizovat!

 

Modré tulipány

Modrá barva je u květin stále poněkud netradiční. Nicméně to, co dělá tulipány skutečně jedinečnými je fakt, že jsou jednou z mála květin, které se pyšní květy v téměř každé barvě.  Překvapivě ale právě modrá barva je jednou z mála, která v působivé barevné paletě u tulipánů chybí. Nedávno se ale několika zkušeným šlechtitelům rostlin podařilo vytvořit několik z prvních modrých tulipánů. Protože je modrá barva u květin stále tak jedinečná, modré tulipány jsou symbolem individuality a jedinečnosti.

 

I když je opravdu zábava zjišťovat o historii a významu konkrétních květin a barev, stále byste se měli držet vašich citů a preferencí. Mějte na paměti, že kytice jakékoliv barvy bude vždy oceněna a přijata s otevřenou náručí. Významy za barvami jednotlivých druhů květin jsou zajímavé a oceňované, nicméně pokud se vám nepodaří sehnat přesnou barvu, nezoufejte, různobarevné a vícedruhové kytice to vždy jistí! I u nás na Flora online můžete vybírat ze širokého výběru kytic, kde tulipány mají hlavní postavení. Stačí si pouze vybrat.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé