RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Útulný a svěží byt díky květinám

Květiny do každého bytu

Jakmile se jednou přestěhujete z vesnice či menšího města do velkoměsta, najednou zjistíte jak je pro vás zahrada a zeleň kolem vás důležitá. Právě tyto drobnosti si uvědomíte až ve chvíli, kdy nemůžete jen tak vyjít s kávou v ruce na zahradu, nadechnout se čerstvého vzduchu, nebo se jít slunit na sluníčko, kdy se vám zachce. Zahrada, nebo jen terasa k městským bytům je opravdové privilegium, proto se často do bytu nedostává ani dostatek světla, které by bylo dostačující pro rostliny u vás v obývacím pokoji. Právě v tento moment se pravděpodobně začnete zajímat o rostliny, které nejsou příliš náročné na péči a zároveň nevyžadují příliš světla k životu. V dnešním článku si představíme hned několik pokojových rostlin, kterým se bude dařit  ve vašem malém několika pokojovém příbytku s nízkou intenzitou světla. Protože přinést si trochu zelené oázy do vašeho bytu je to nejlepší, co nejen pro svůj prostor, ale hlavně pro svoji mysl můžete udělat.

 

Bambus mnoho světla nepotřebuje

Určitě jste již někdy zastihli bambus v kancelářích nebo na návštěvě. Kromě jeho vzácných účinků spojených s filozofií Feng Shui, která věří, že právě bambus přináší do vašeho domu štěstí a prosperitu, je tato zelená rostlina velmi nenáročná na údržbu a daří se jí i v náročných podmínkách s nízkým světlem. Mnoho lidí si taktéž myslí, že bambus patří mezi rostliny, které pomáhají čistit ovzduší v našem domě, jelikož je spojen s rodem Dracaena. Bohužel tomu ale tak není a kromě estetického vzhledu vám tato rostlina vzduch v domácnosti nevyčistí.

Toulitka Andréova

Anthurium neboli toulitka je rostlina pyšnící se naprosto nádhernými sytě červenými květy. Pokud hledáte nenáročnou, ale oku lahodící rostlinu, toulitka bude tou správnou volbou! Voskovité květy s výrazně červenou barvou kvetou totiž celoročně a nevadí jim ani vnitřní prostředí. Nepotřebují také příliš slunečního světla, naopak se jim ve stínu daří ještě lépe. Pro co nejkvalitnější a nejdelší růst ocení vlhké prostředí, proto se jim bude rozhodně dařit jak u vás v koupelně, tak i na kuchyňském parapetu. Další bezesporou výhodou je rozhodně jejich vlastnost pro čištění vzduchu. Toulitka dokáže odstranit nežádoucí alergeny přímo ze vzduchu a proto vám dokáže snadno vytvořit prostředí pro snadnější dýchání. Na co je ale nutné dát si pozor je její jedovatost, pokud tedy vlastníte domácí mazlíčky nebo máte malé děti, je dobré mít toulitku na vyvýšeném místě, kde s nimi nedojde do přímého kontaktu.

Toulcovka

Toulcovka je doslova ideální pokojovka pro byty se slabým osvětlením. Toulcovka patří ke stejnému rodu jako Anthurium a sdílí tak stejné kvetoucí vlastnosti. Nevyžaduje příliš slunečního světla, vystačí si pouze s odpovídající vlhkostí. Pokud vlhkost klesne na 50 %, rostlina postupně začne vadnout a nakonec uhyne. Stejně jako toulitka, i toulcovka je ideální volbou pro interiéry! Má stejnou pozitivní vlastnost, kterou není nic jiného, než umění čistit vzduch od těkavých a organických sloučenin mezi které patří například benzen a formaldehyd. Díky těmto vlastnostem pomáhá zvyšovat kvalitu vzduchu v místnosti. Jednou z méně pozitivních vlastností je toxicita jejich listů a květů, které jsou nebezpečné jak pro lidi, tak i pro zvířata. I tak zůstává toulitka skvělou volbou pro pokoje s nižším slunečním dopadem.

Chryzantéma

Chryzantéma, nazývaná také jako listopadka, hlavně díky jejím oblíbeném výskytu právě v dušičkovém období je poněkud specifická pro své vlastnosti. Sluneční světlo naopak k životu potřebuje stejně jako pravidelnou závlahu, ale díky tomu, že se vyskytuje zejména v podzimních měsících je poněkud zvyklá na krátký den. A tedy i omezenější výskyt slunečních paprsků. Chryzantéma se nejčastěji vyskytuje spíše na zahradách nebo terasách, pokud si ale chcete přinést do vašeho domova trochu barev, je chryzantéma tou správnou volbou! Dbejte však na ideální teplotu, která by neměla stoupnout nad 16 stupňů, poté by její květy mohly začít uvadat. Stejně jako toulitka a toulcovka, tak i chryzantéma patří mezi oblíbené čističe vzduchu kolem nás. Dokáže ze vzduchu odstranit amoniaky, benzen, formaldehyd ale také toluen.

Gerbera

Pokud hledáte květinu do vázy, která bude mít pozitivní účinky na váš vzduch, výběr ze široké barevné škály a nenáročné vlastnosti, gerbera vám splní všechny vaše požadavky. Gerbera se snadno dokáže přizpůsobit různým teplotám a podmínkám, proto je skvělou řezanou květinou, kterou můžete věnovat naprostým začátečníkům, kteří se s květinami zatím spíš jen seznamují.

 

Nenechte se ovlivnit vaším místem kde bydlíte a které možná na první pohled vypadá jako velmi nepřátelské stanoviště pro jakékoliv rostliny, vaše láska ke květinám se dá pěstovat zkrátka všude a to bez výjimek! Nechejte květiny kvést všude kudy jdete a udělejte si váš byt útulnější a svěžejší. Přinese vám to domov plný energie, do kterého se budete ještě raději vracet.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

APOLENA

APOLENA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

PIPA

PIPA

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

BONITA

BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé