RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Valentýn 2022 je v pondělí

Valentýnské pondělí 2022

Valentýn 2022 letos vychází na pondělí 14. února. Valentýn - slova nás přivádějí k myšlence na nejsladší lásku k našemu valentýnovi. Na tento den každoročně netrpělivě čekají všechny páry, které jsou spjaty romantickým vztahem. Kromě oslav projevuje mnoho lidí, zejména mladých, zvědavost, aby se dozvěděli o původu, významu a důvodech, proč se tento den slaví. Abychom se nad tím zamysleli přinášíme vám v dnešním článku všechna vzrušující a neznámá fakta související s tímto zamilovaným dnem. Zatímco tento den je dnes známý díky dárkům, luxusním večeřím a celkové oslavě lásky, původ Valentýna je mnohem méně romantický.

 

Den svatého Valentýna 2022

Lidé se snaží vyjádřit lásku svým partnerům jedinečným a neotřelým způsobem. K tomu není nic lepší příležitosti než valentýnský den. Když přijde valentýnské období, všichni se pustí do příprav, jak tento den oslavit neotřele a romantičtěji než loni.

Tento den je také známý jako svátek svatého Valentýna. Dne 14. února se každoročně slaví po celém světě. V letošním roce připadá tento den na pondělí a jedná se o den, který je ve znamení lásky a náklonnosti.

Historie svátku svatého Valentýna


Na Valentýna panují mezi lidmi různé názory. Tento den je však spojován především od katolického duchovního jménem svatý Valentýn, který žil v Římě ve 3. století př. n. l.. Ve stejném století byly pod dohledem římského císaře Claudia II. zakázány sňatky mezi páry. Císař měl v plánu vytvořit silnou armádu, která by měla sčítat všechny svobodné vojáky. Věřil, že svobodní vojáci jsou silnější než ženatí. Katoličtí kněží však s tímto císařovým rozhodnutím nesouhlasili.

S touto odmítavou myšlenkou začal tajně pomáhat křesťanským párům uzavírat manželství. Když se to císař dozvěděl, prohlásil, že má být Valentýn potrestán za své křivé jednání.

Nakonec byl svatý Valentýn umučen pro oddanost lásce. Byl popraven právě 14. února, tedy na den kdy se oslavuje pravá láska. Ještě předtím však napsal krásný vzkaz své přítelkyni, která byla slepou dcerou žalářníka. Ve vzkazu bylo napsáno "od tvého Valentýna". Po 2000 letech bylo toto datum papežem Gelasiem vyhlášeno jako "Den svatého Valentýna" a na počest svatého Valentýna se tento den slaví po celém světě.

 

Jiná teorie, která pochází z roku 270 n. l., předpokládá, že svatého Valentýna, na kterého s láskou vzpomínají zamilovaní, popravil v polovině února císař Claudius. Před svou popravou poslal dopis dívce, kterou vroucně miloval, a podepsal jej slovy "od tvého Valentýna", což se stalo oblíbeným znamením lásky na valentýnských přáníčkách pro páry z celého světa. Podle některých domněnek také onu dívku vyléčil ze slepoty.

Valentýnská láska, význam tohoto dne


Den svatého Valentýna je oslavou lásky a náklonnosti. Od samého počátku je tento den považovaný za den, kdy se oslavuje láska a přátelství. Až do 14. století byl tento den znám jako den, kdy se oslavuje láska. Poté, zejména v 18. století, si lidé uvědomili význam tohoto dne a začali ho oslavovat poněkud inovativním způsobem. Například výměna dárků, květin, čokolády a blahopřání patří zcela bez pochyb mezi jedinečné vyjádření vzájemné lásky. Toto přizpůsobování se začalo hlavně v Anglii, poté se postupně rozšířilo do celého světa. Nyní se nacházíme v éře 21. století a v tento den jsme se zaměřili zejména na to, abychom svou vděčnost věnovali milujícím lidem. Je také znát, že lidé různých kultur si v různých částech světa vytvářejí vlastní tradice týkající se tohoto dne. V každém státě se však v tento den odráží alespoň trochu ve stínu vzájemné partnerské lásky.

Proč slavíme Valentýna?


Valentýn slaví zamilované páry v plné parádě přinejmenším od 15. století. Ale přemýšleli jste někdy proč? Jaká je přesná historie Valentýna? No, ačkoli od doby, kdy popularita tohoto dne vzrostla, koluje několik teorií, pojďme si povědět o některých romanticky zaměřených teoriích, které stojí za vznikem tohoto dne plného lásky a které vám poskytnou vysvětlení na otázku "proč se slaví Valentýn?".

Hlavním účelem oslav Valentýna je šíření lásky, obdivu a skutečného přátelství. Po založení se tento den stal symbolickým pro posílání zamilovaných vzkazů, dárků a mnoha dalších rituálů které jakkoliv oslavují vzájemnou lásku dvou jedinců. Především se tento den slaví na památku umučeného svatého Valentýna. Jeho oběť nám vždy připomíná posílení lásky a její věčné setrvání ve světě.

Všechny vztahy se právě v tento konkrétní den cítí výjimečnější, protože mají ve svém životě milujícího partnera po svém boku, na kterého se mohou spolehnout a kdykoliv obrátit. Jedná se tak o jedinečnou příležitost, kdy můžeme uctít lásku ve světě a hlavně kolem nás. Den svatého Valentýna je pro každý pár výjimečnější tím, že přenáší krásný okamžik, kdy může vyjádřit city svým valentýnům. Kromě toho se tento den slaví za projevení laskavosti a úcty k okolním lidem. Není to tedy jen svátek pro posílání dárků, ale nese v sobě více významů, než jste si možná doposud mysleli.

Valentýnská přání, citáty a vzkazy


Valentýn je krásná a romantická příležitost pro každý pár. Tento den je jedním z nejvhodnějších dnů pro sdílení vašich romantických a krásných myšlenek s vaší nejmilovanější osobou. Hypnotizující valentýnka stačí k tomu, abyste se cítili výjimečně. Pokud plánujete poslat přání milované osobě, nezapomeňte tam přidat krásné valentýnské vzkazy. Níže vám přinášíme inspiraci na valentýnská přání, které můžete pro vyjádření vaší lásky použít.

 

Zamilovaná Valentýnská přání

·         Šťastného Valentýna té nejvýznamnější osobě v mém životě.

·         Krásného Valentýna! Moje nejoblíbenější místo na světě je hned vedle tebe.

·         Za ruku mě držíš možná jenom na chvilku, ale za mé srdce mě držíš už navždy.

·         S tebou jsou ty nejlepší věci v životě ještě o kapku lepší a smysluplnější.

·         Kdykoli mám chuť to vzdát, tvá láska mě drží nad vodou.

·         Nikdy jsem nevěřil na štěstí, dokud jsem nenašel tebe.

·         Potkal jsem tě. Měl jsem tě rád. Miluji tě. A nechávám si tě.

·         Kdykoli jsem s tebou, ať jsme kdekoliv, jsem doma.

·         Každý milostný příběh je nádherný, ale ten náš je můj nejoblíbenější.

·         Zamilovala jsem se do tebe kvůli všem maličkostem, které si ani neuvědomuješ. O to krásnější naše láska je a může být.

·         Stejně jako ty a já.. některé věci jsou si prostě souzeny.

·         Díky tobě jsem lepší člověk.

 

Vaše drahá polovička se vždy ze všech sil snaží vnést do našeho života radost a štěstí Není tedy špatný nápad vytvořit v tento krásný den pro svého milého či milou několik jiskřivých okamžiků. Vyjádřete svému příteli nebo přítelkyni vaši láskyplnou myšlenku, která rozplyne jejich srdce a přiveďte do jejich mysli nezapomenutelnou událost. Podívejte se na naše valentýnské vzkazy a citáty níže, pokud máte potíže s hledáním takových kouzelných slov.

Udělejte si Valentýna trochu veselejšího


Pokud je váš vztah už ve fázi, kdy nemusíte nutně přemýšlet nad každým slovem, které vyřknete, je ideálním časem na to, si udělat Valentýna pomocí vtipných přání trochu veselejšího, nemyslíe? Pojďte se s námi podívat na blahopřání se špetkou vtipu, které můžete věnovat vaší drahé polovičce.

 

·         Jsem tvůj. Omlouváme se, ale peníze za dané zboží nevracíme ani nevyměňujeme.

·         Miluju tě. I když po prvním šálku kávy tě mám ještě mnohem radši.

·         Jsem tak šťastná a vděčná, že jsem našla někoho stejně praštěného, jako jsem já.

·         V tomhle životě potřebuju jen tebe. A WiFi. A víno. A dobré jídlo. Ale to je všechno, přísahám!

·         Máš ten nejhorší vkus na seriály, ale já jsem do tebe pořád šíleně zamilovaná. J

 

Valentýnské citáty


Když přijde valentýnské období, všichni se pustí do neotřelých způsobů, jak vyjádřit lásku pro své milující protějšky. Každý manžel se snaží cítit se pro svou ženu výjimečný a totéž dělá i manželka. Oslava se rozšíří i na každého přítele a přítelkyni. Začněte tuto událost tím, že popřejete své navždy valentýnce. Shromáždili jsme pro vás sbírku valentýnských přání a citátů. Můžete si vybrat z níže uvedené kolekce.

 

"Když se poprvé zamilujeme, máme pocit, že o životě víme všechno, a možná máme pravdu."

Mignon McLaughlinová

 

"Láska nedělá svět kolem dokola. Láska je to, co dělá tuto jízdu hodnotnou."

 Franklin P. Jones

 

"Láska je život. Všemu, čemu rozumím, rozumím jen proto, že miluji. Všechno je, všechno existuje jen proto, že miluji."

Lev Tolstoj

 

"Je to zvláštní myšlenka, ale teprve když vidíte lidi, kteří vypadají směšně, uvědomíte si, jak moc je milujete."

Agatha Christie

 

"Mnoho lásky mnoho zkoušek, ale jaká je to naprostá poušť životu bez lásky."

Charles Darwin

 

"Nechci žít - chci nejdřív milovat a žít jen tak mimochodem."

Zelda Fitzgeraldová

 

"Láska nespočívá v tom, že se díváme jeden na druhého, ale v tom, že společně hledíme ven stejným směrem."

Antoine de Saint-Exupery

 

Ať už se svou lásku rozhodnete vyjádřit jakkoliv. Udělejte Valenýna 2022 výjimečným a originálním. K zamilovanému vzkazu připojte kytici čerstvých květin z Flora Online, kde na vás čeká bohatý sortiment vždy čerstvých a kvalitních květin.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

SCALA

SCALA

AGNES

AGNES

RUDY

RUDY

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

APOLENA

APOLENA

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

APOLENA SET 1

APOLENA SET 1

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé