телефон:
корзина: 0 штук
общая цена: 0 RUB
0
Завершить заказ

Jak dlouho vydrží řezané květiny

Jak dlouho vydrží řezané květiny ve váze?

Otázka, která patří mezi jedny z nejčastějších je jak dlouho vydrží čerstvě řezané květiny ve váze.. Není vůbec divu, otázka je to oprávněná! Ovšem ani na tuto otázku neexistuje pouze jedna univerzální nebo správná odpověď. Každá květina je trochu jiná a vyžaduje také jiné zacházení, podmínky a péči. Každá květina má své specifické vlastnosti, které se odrážejí rovněž na její životnosti. V dnešním článku si ale prozradíme alespoň orientační dobu životnosti, pro jednotlivé druhy čerstvě řezaných květin.

 

Každý z nás si samozřejmě přeje, aby řezaná kytice zůstala svěží a bohatá co nejdéle. Ovšem stejně jako všechny věci, ani čerstvé květiny nevydrží věčně. Dnes jsme si pro vás ale připravili hned několik užitečných tipů, aby vaše kytice vydržela čerstvá co nejdéle. Zkuste to přijmout jako malou výzvu a postupně se dopracovat pomalými krůčky k co nejdelší době. Věřte, že časem zjistíte co ve vašem obydlí řezaným květinám vyhovuje nejvíce. Přesto přinášíme pár univerzálních tipů, které rozhodně doporučujeme vzít za své.

 

Naše tipy, aby květina vydržela ve váze co nejdéle svěží:

 

●       Každý den, nebo každý druhý den seřízněte čistými nůžkami nebo nožíkem stonky o pár centimetrů. Řez provádějte s mírným sklonem, aby květina měla přísun čerstvé vody každý den.

●       Vodu ve váze měňte každý den. Ovšem pozor, vyhněte se příliš teplé vodě, která by mohla květinám naopak uškodit, než pomoci.

●       Umístěte kytici na mírně chladném místě, které není vystaveno přímému slunečnímu světlu.

●       Před umístěním do vázy použijte rostlinnou výživu, která by neměla chybět k žádné řezané květině. Pokud byste ji z jakéholiv důvodu nedostali, určitě je k sehnání v každém květinářství. Jako alternativu můžete do vázy přidat trochu cukru.

●       Dávejte pozor, aby listy nebyly ponořené ve vodě.

●       Ujistěte se, že váza, do které květinu plánujete umístit, je čistá a nejsou v ní žádné nečistoty, které by mohly zapříčinit plíseň.

 

Abychom vám poskytli trochu jasnější náhled, rozdělili jsme různé typy běžných řezaných květin do jednotlivých kategorií podle podobné životnosti. Díky tomuto rozdělení můžete odhadnout, jak dlouho by konkrétně vaše kytice mohla vydržet svěží.

 

Jeden týden

První skupina jsou květy s nejkratší životností, které s dobrou péči dokážou dělat radost a ozdobu vašemu stolu zhruba jeden týden. Mezi tyto květy patří:

●       Tulipány

●       Sedmikrásky

●       Kosatce

●       Vlčí mák

●       Hrachor

 

Týden a půl

Druhou skupinou jsou květy, které zpravidla vydrží o něco déle než květiny z první skupiny. Dokážou vypadat svěží až po dobu deseti dnů. Záleží na okolních podmínkách a na pečlivosti vaší péče.

 

●       Mečíky

●       Hortenzie

●       Frézie

●       Růže

●       Pivoňky

●       Jiřiny

●       Slunečnice

●       Lilie

●       Zlatobýl

 

Jeden až dva týdny

Mezi poslední skupinu patří květy, které toho vydrží nejvíce. Parádu dokáží dělat dokonce déle než dva týdny! Samozřejmě je důležité pravidelně vyměňovat vodu a zkracovat stonky.

 

●       Gerbery

●       Karafiáty

●       Chryzantémy

●       Třezalky

 

Jak sami tušíte, nejčastěji řezané květiny vydrží do dvou týdnů. Ovšem pokud dokážete zajistit naprosto špičkové podmínky, možná se vám podaří tuto dobu překonat. Pokud se budete držet našich základních rad, rozhodně se vám vaše kytice odvděčí krásnými a dlouhotrvajícími květy.

Из нашего предложения

SCALA

SCALA

APOLENA

APOLENA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
НАШ СОВЕТ

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

PIPA

PIPA

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

BONITA

BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

Вы также можете быть заинтересованы в

Этикетка и продукта страницы

Когда жертвуя розы

Когда жертвуя розы

Даже одна роза, пожалуйста! Когда пожертвовать?

Каждый человек имеет в своей жизни, по крайней мере, одна женщина, которая будет иметь свою благодарность за то, что она сделала для него, постоянно выражать. Она не должна быть дорогой подарок, после чего женского желания, а также. Самая большая радость делает мелочь. Помогите ей, потому что в своем доме или просто купить цветок. Но вы не думаете о покупке дорогой букет цветов. Просто купить прекрасные розы. Это всегда делает самым счастливым и радостным отлично каждый день, даже если это был худший день в жизни женщины.

читать весь
Когда женщина дает цветок

Когда женщина дает цветок

Любой случай, когда женщина не забудьте подарить цветы

У женщины нежные существа, которые должны быть избалованным. Если вы заботитесь о ней и заботиться о ней, то оно выполняется и не делает вашу жизнь несчастной. По женщинам также признают реальный успешный человек. Говорят, что, согласно признают женщины улыбаются успешный человек, поэтому джентльмены всегда следует позаботиться о том, чтобы их партнеры на губах всегда была улыбка, символизирующий, что она любима.

читать весь
букеты из роз

букеты из роз

Доставка букета из роз

Чтобы дать букет своей жене, подруге или любовника или деловых партнеров? Доставка букета из роз дома или на работе является общим многими флористами. Букеты могут доставить точно в назначенное время, 7 дней в неделю. Доставка полностью анонимным на карточке дается только текст, который вы запрашиваете.

читать весь