телефон:
корзина: 0 штук
общая цена: 0 RUB
0
Завершить заказ

Sedm zajímavých faktů o slunečnicích, které byste měli znát

Co byste měli vědět o slunečnicích 

Slunečnice patří mezi jedny z nejznámějších květin na světě. Konkurovat jim mohou snad jenom známější růže, tulipány nebo lilie. Pravděpodobně nikomu dlouze slunečnice popisovat nemusíme. Ty nádherné žluté, vysoké rostliny přináší svou zářivou barvou energii jak do interiéru, tak i do zahrady. Jsou to všestranné rostliny, které nejsou známé jen pro svou krásu, ale také pro své další využití a zpracování. Semínka slunečnic můžeme najít na svém ranním chlebu, slunečnicový olej naopak v kuchyňské polici, nádherné květy v naší váze. Slunečnice díky svému veselému a radostnému vzhledu dokážou vnést pozitivní energii i do těch nejméně prosvětlených prostor. Základy o slunečnicích víme, pojďte si společně s námi prozradit ještě něco navíc. Přinášíme vám sedm zajímavých faktů o slunečnicích, o kterých jste dodnes možná neměli ani tušení. Tak pojďme rovnou na to!

 

Slunečnice dokážou být skutečně vysoké!

Možná si myslíte že jsme skutečně slunečnicoví blázni, ovšem ne takoví jako německý pěstitel Hans-Peter Schiffer, který svým pěstováním slunečnic dosáhl až samotného rekordu do Guinnessovi knihy rekordů. V srpnu roku 2014 se mu podařilo vypěstovat slunečnici, která dosáhla neuvěřitelné výšky 9,17 metru! Tím pokořil rekord o nejvyšší slunečnici a svým triumfem se tak zapsal do Guinessovi knihy rekordů, kde si nadále drží tento pozoruhodný rekord.

 

Slunečnice bez slunce neexistují

Stejně jako většina živočichů a rostlin, slunečnice bez slunce zkrátka nežije. Miluje ho dokonce natolik, že za ním své nádherné květy pravidelně otáčí. Tento pozoruhodný proces otáčení se nazývá heliotropismus, při které se rostliny buďto pohybují nebo rostou ve směru slunce. U slunečnic je to schopnost obracet se směrem za sluncem. Díky němu dokážou slunci čelit doslova po celý den. Hlavy slunečnic tak vždy uvidíte natočené směrem ke sluníčku.

 

Slunečnice jsou také vynikající pochoutkou

Semínka slunečnic jsou skutečným zázrakem a lahodnou pochoutkou, kterou můžete jíst přímo, nebo nimi můžete oživit vaši snídani. Přidejte si několik slunečnicových semínek do ranní kaše, cereálií nebo je využijte při pečení domácího chleba či müsli tyčinek. Slunečnicové semínka jsou vhodná do různých pečených dobrot, nebojte se jimi oživit lahodné slané krekry, nebo jimi posypat váš oblíbený salát, který díky nim získá alespoň zdroj kvalitních tuků. Tradiční využití slunečnicových semínek pravděpodobně znáte, ovšem věděli jste, že se slunečnicové semínka využívají na výrobu másla? Slunečnicové máslo je podobné arašídovému nebo jiným oříškovým máslům, můžete si jej namazat na toast nebo je přihodit do ranní kaše.

 

Slunečnice může mít i více hlav!

Jakmile se řekne slovo slunečnice, většina z nás si pravděpodobně vybaví jednu majestátní hlavu, tyčící se na vysokém stonku. Ovšem tahle představa může být trochu zkreslená, ve skutečnosti slunečnice může mít hned několik menších hlav. Střed květu tvoří takzvané diskové květy, které se ale mohou nadále množit. Vnější žluté části jsou paprskové květy, které se naopak množit nemohou.

 

Slunečnice pomáhá čistit okolní ovzduší

Před několika lety vědci zjistili, že slunečnice mají speciální schopnost, díky které dokážou absorbovat nebezpečné záření ze svého okolí. Díky tomuto zjištění byly po katastrofách, které se staly v Černobylu a Fukušimě, hojně vysazeny po celém okolí. Doslova miliony slunečnic byly vysazeny v oblastech a jejich přilehlém okolí, které byly výrazně změněny touhle tragickou událostí.

 

Oblíbenost slunečnic v národním měřítku

Slunečnice mají svůj primární původ v Americe, přičemž některé státy jsou na tyto květiny tak hrdé, až je začaly považovat za svou národní květinu. Například americký stát Kansas v USA bere slunečnici za svou národní květinnu. Jejich popularita a oblíbenost však nezůstala pouze v USA a rozšířila se až do Evropy, kdy v Ukrajině je slunečnice taktéž natolik oblíbená, až se stala národní květinou.

 

Australané také milují slunečnice!

V Austrálii take lidé milují slunečnice, dost o tom vypovídá fakt, že se každoročně od roku 2001 koná soutěž slunečnic na University of Queensland. Tato soutěž vybízí všechny učásníky, aby se pokusli vypěstovat co nejvyšší slunečnici. Akce má za cíl inspirovat a nalákat nové studenty ke studiu zemědělských věd. Jedná se o jedinečnou soutěž, která spojuje jak zábavu, tak i vědu.

 

Už asi nemusíme opakovat fakt, že slunečnice jsou skutečně rostliny plné pozitivní energie, radosti a pozitivních myšlenek. Jejich popularita se dostala skutečně do celého světa a neexistuje snad krásnější letní pohled, než na pole plné žlutě rozkvetlých slunečnic. Slunečnice jsou navíc vhodné nejen jako zahradní květiny, kde se budou se svou výškou nádherně výjimat mezi ostatními, ale také jako veselé řezané květy do vázy na váš pracovní, či jídelní stůl. Využijte jejcih sezóny a užijte si je skutečně dosyta!  Uvidíte, že vám přinesou pozitivní energii, náladu a v případě kanceláře i nový elán do pracovních povinností. A to se rozhodně vyplatí!

Из нашего предложения

BABETA

BABETA

DITA

DITA

ZOLMA

ZOLMA

SUNNY

SUNNY

ANITA

ANITA

PARIS

PARIS

KASTY

KASTY

KLODI

KLODI

SLUNEČNICE + RŮŽE

SLUNEČNICE + RŮŽE

TERI

TERI

HELIS

HELIS

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 1

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 1

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 2

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 2

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 3

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 3

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 4

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 4

KASTY SET 1

KASTY SET 1

KASTY SET 2

KASTY SET 2

KASTY SET 3

KASTY SET 3

KASTY SET 4

KASTY SET 4

SLUNEČNICE SET 1

SLUNEČNICE SET 1

SLUNEČNICE SET 2

SLUNEČNICE SET 2

SLUNEČNICE SET 3

SLUNEČNICE SET 3

SLUNEČNICE SET 4

SLUNEČNICE SET 4

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ A SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ A SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY

KVĚTINOVÝ KOŠ DITA

KVĚTINOVÝ KOŠ DITA

ELIANA

ELIANA

MALVINA

MALVINA

ROXANA

ROXANA

SABINA

SABINA

ROZARIE

ROZARIE

Вы также можете быть заинтересованы в

Этикетка и продукта страницы

Когда жертвуя розы

Когда жертвуя розы

Даже одна роза, пожалуйста! Когда пожертвовать?

Каждый человек имеет в своей жизни, по крайней мере, одна женщина, которая будет иметь свою благодарность за то, что она сделала для него, постоянно выражать. Она не должна быть дорогой подарок, после чего женского желания, а также. Самая большая радость делает мелочь. Помогите ей, потому что в своем доме или просто купить цветок. Но вы не думаете о покупке дорогой букет цветов. Просто купить прекрасные розы. Это всегда делает самым счастливым и радостным отлично каждый день, даже если это был худший день в жизни женщины.

читать весь
Когда женщина дает цветок

Когда женщина дает цветок

Любой случай, когда женщина не забудьте подарить цветы

У женщины нежные существа, которые должны быть избалованным. Если вы заботитесь о ней и заботиться о ней, то оно выполняется и не делает вашу жизнь несчастной. По женщинам также признают реальный успешный человек. Говорят, что, согласно признают женщины улыбаются успешный человек, поэтому джентльмены всегда следует позаботиться о том, чтобы их партнеры на губах всегда была улыбка, символизирующий, что она любима.

читать весь
букеты из роз

букеты из роз

Доставка букета из роз

Чтобы дать букет своей жене, подруге или любовника или деловых партнеров? Доставка букета из роз дома или на работе является общим многими флористами. Букеты могут доставить точно в назначенное время, 7 дней в неделю. Доставка полностью анонимным на карточке дается только текст, который вы запрашиваете.

читать весь