телефон:
корзина: 0 штук
общая цена: 0 RUB
0
Завершить заказ

Význam svátku MDŽ

Proč věnujeme kytice k Mezinárodnímu dni žen?

Mezinárodní den žen patří k velmi oblíbené každoroční tradici a tento speciální den připadá vždy na stejné datum, kterým je 8. března. Mohlo by se zdát, že se jedná pouze o marketingový nebo spotřebitelský tah, nalákat co nejvíce lidí, aby utratili co nejvíce peněz za drobné dárky pro jejich vyvolené ženy. Ovšem nejedná se o žádný komerční svátek, naopak, Mezinárodní den žen má velmi zajímavou a hlavně pro všechny ženy důležitou historii, která by neměla být opomíjená. Svátek má legendární více než stoletou historii, která je postavená na boji za stejná práva pro ženy. Jednou z přetrvávajících tradic této oslavy však zůstává naše oblíbená činnost, kterou je rozdávání květin za uznání pro všechny silné ženy, které se nebojí vystoupit z řady a bojovat za své práva. I když se jedná o smysluplný projev plný uznání, je vhodné nahlédnout i do historie, kde tato krásná a velmi důležitá tradice vznikla.

 

Abychom pochopili skutečný význam a důležitost tohoto svátku, je poměrně nezbytné nahlédnou do historie, na úplný počátek Mezinárodního dne žen. Není přesně jisté, kde se tradice věnování květin vzala, nicméně darování květin je již od pradávna účinným způsobem jak vyjádřit lásku a náklonnost. Jeden datum spojený s věnováním květin je ovšem významný, jedná se o 8. března 1946. Právě v tento den si italské ženy, které bojovaly za rovnoprávnost veřejně vybraly květ mimózy a jmenovaly ji za symbol síly a zároveň jemnosti žen. Od té doby se zářivá mimóza stala symbolem pro Mezinárodní den žen a mnoho žen, je obdarováno v tento výjimečný den právě těmito krásnými květy. Tento den se stal symbolem pro oslavu všech žen a jejich síly. Z Itálie se samozřejmě tradice rozšířila do celého světa a rozdávání jakýchkoliv květin se stalo oblíbeným gestem jak vyznat uznání a úctu všem ženám.

 

Existuje mnoho způsobů jak můžete uctít tento významný den. Mezi oblíbené aktivity patří například finanční nebo jiná podpora ženským charitám, návštěva důležitých žen ve vašem životě a pro ty nejaktivnější i samotné zapojení se na politických shromáždění. Nejčastěji je však tento svátek oslavován a uctíván květinami. Právě květiny dokážou nádherně zobrazit ženskost, ale zároveň také sílu. Mnoho mužů, ale také žen, na Mezinárodní den žen věnuje květiny ženám, které v jejich životech hrají důležitou roli.

 

Mezinárodní den žen dnes

Věnování květin ženám k Mezinárodnímu dni žen zůstává oblíbeným uznáním i v dnešní době. Zejména ve státech východní Evropy se tato tradice dodržuje opravdu důrazně. V Rusku dokonce lámou rekordy v květinových prodejích! Podle deníku The New York Times v období kolem 8. března sčítají prodeje ruských květinářství150 000 prodaných růžích, což se rovná standardnímu měsíčnímu prodeji! S tím se pojí i příběh ruské feministky a obhájkyně ženských práv Alexandry Kollontaiové, která stála v čele stávky a protestu proti první světové válce v roce 1917 a vytvořila tak netradiční ryze ženskou demonstraci. Tato akce byla vítaná s velkým úspěchem, dokonce tak velkým že se car Nicholas II. vzdal svého trůnu a čtyři dny po této stávce ruská prozatímní vláda udělila ruským ženám volební právo.

 

Mezinárodní den žen můžete oslavovat tak, jak jen uznáte za vhodné. Proč ale nevěnovat květiny, které každá žena bezmezně miluje a samozřejmě také ráda dostává. Květiny dokážou do našich životů vnést kouzlo a radost. Objednejte nádhernou kytici ještě dnes a nechejte si ji kurýrem poslat až přímo domů. U nás ve Flora-online máme výběr opravdu široký a věříme, že si vybere opravdu každý.

Из нашего предложения

BEATRIX

BEATRIX

CARMEN

CARMEN

CINDY

CINDY

SUNNY

SUNNY

LINDA

LINDA

GONA

GONA

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

MIX GERBERY

MIX GERBERY

PIPA

PIPA

MARIANA

MARIANA

GERBERY

GERBERY

ESTEL

ESTEL

ASTER

ASTER

DEBY

DEBY

ROOSY

ROOSY

KYTICE GERBER

KYTICE GERBER

NANCY

NANCY

ZORKA

ZORKA

MILA

MILA

Вы также можете быть заинтересованы в

Этикетка и продукта страницы

Когда жертвуя розы

Когда жертвуя розы

Даже одна роза, пожалуйста! Когда пожертвовать?

Каждый человек имеет в своей жизни, по крайней мере, одна женщина, которая будет иметь свою благодарность за то, что она сделала для него, постоянно выражать. Она не должна быть дорогой подарок, после чего женского желания, а также. Самая большая радость делает мелочь. Помогите ей, потому что в своем доме или просто купить цветок. Но вы не думаете о покупке дорогой букет цветов. Просто купить прекрасные розы. Это всегда делает самым счастливым и радостным отлично каждый день, даже если это был худший день в жизни женщины.

читать весь
Когда женщина дает цветок

Когда женщина дает цветок

Любой случай, когда женщина не забудьте подарить цветы

У женщины нежные существа, которые должны быть избалованным. Если вы заботитесь о ней и заботиться о ней, то оно выполняется и не делает вашу жизнь несчастной. По женщинам также признают реальный успешный человек. Говорят, что, согласно признают женщины улыбаются успешный человек, поэтому джентльмены всегда следует позаботиться о том, чтобы их партнеры на губах всегда была улыбка, символизирующий, что она любима.

читать весь
букеты из роз

букеты из роз

Доставка букета из роз

Чтобы дать букет своей жене, подруге или любовника или деловых партнеров? Доставка букета из роз дома или на работе является общим многими флористами. Букеты могут доставить точно в назначенное время, 7 дней в неделю. Доставка полностью анонимным на карточке дается только текст, который вы запрашиваете.

читать весь