телефон:
корзина: 0 штук
общая цена: 0 RUB
0
Завершить заказ

Sukulenty a dešťová voda

Nejlepší voda pro vaše sukulenty

Sukulenty a voda, kdo by si vůbec pomyslel, že se jedná o něco, nad čím bychom měli nějak více přemýšlet? Vždyť sukulenty vodu vlastně vůbec nepotřebují, nebo ano? Sukulenty skutečně patří mezi rostliny s velmi jednoduchou péčí v porovnání s ostatními druhy. Možná jste už ale někdy zaslechli, že kohoutková voda není zrovna nejlepší volbou při péči o rostliny. Použití nesprávného druhu vody vám dokáže někdy skutečně zavařit a dokáže vytvořit problémy, kterým bychom se často při použití jiné vody mohli velmi snadno vyhnout. V dnešním článku se dozvíte, jaký druh vody je nejlepší nejen pro vaše sukulenty a kaktusy. Ačkoliv je obecně známo, že právě tyto druhy si na vodu moc nepotrpí. Je vhodné jim při občasném zalévání poskytnout vodu, která jim neuškodí, ale naopak jim pomůže ke správnému a optimálnímu růstu.

 

Problémy způsobené při používání nevhodné vody

Pokud spatříte na listech sukulentů skvrny nebo jemné bílé usazeniny na povrchu hlíny, s největší pravděpodobností se bude jednat o důsledek použití právě nesprávné vody. Používání nevhodné vody může změnit půdu v květináči na zásaditou, což rozhodně nezajistí vhodné podmínky pro růst sukulentů. Mnoho pěstitelů tak velmi často nevědomky škodí svým sukulentům a dalším rostlinám při zalévání, když používají vodu z vodovodu.

 

Pokud je vaše voda z vodovodu z obecního zdroje, tedy městský vodovod, pravděpodobně v sobě obsahuje látky jako je chlor a fluorid, z nichž ani jeden nemá pro vaše rostliny a sukulenty prospěšné živiny. Pokud máte vlastní studnu, máme pro vás bohužel podobně špatnou zprávu, i přes filtrační konvice a další snahy o změkčení tvrdé vody výsledná voda nadále obsahuje chemikálie, jejichž výsledkem jsou soli a zásadité vody. Tvrdá voda z vodovodu v sobě má velké množství vápníku a hořčíku, což způsobuje problémy právě u zalévání. Máme pro vás malý tip. Pokud skutečně musíte použít kohoutkovou vodu na zalévání, někdy je lepší tuto vodu nechat alespoň den nebo dva odstát před jejím použitím, je dost možné že se tím zlepší výsledná kvalita vodu. Tento čas poslouží k rozptýleních některých chemikálií. Ovšem vždy záleží na celkovém obsahu chemických látek, které se nacházejí ve vodě. Nemůžeme vám stoprocentně zaručit, že tato voda bude kvalitnější pro vaše zalévání, nicméně alespoň za zkoušku to rozhodně stojí!

 

Ideální voda pro vaše sukulenty

 

Záhadnou otázkou nadále zůstává, jaká je tedy ideální voda pro zalévání sukulentů?

Ideální voda pro zalévání by měla mít v pH nižší než 6,5. U sukulentů ideálně nižší než 6. Zjistit hodnotu pH vaší vody je velmi jednoduché, stačí si zakoupit testovací sadu pro stanovení pH a během chvilky zjistíte vaše hodnoty. S vaší hodnotou pH můžete i trochu čarovat. Například přidáním bílého octa nebo několika krystalů kyseliny citrónové můžete pH vaší vody snížit. Pro toto chemické kouzlení však stále potřebujete znát pH vaší kohoutkové vody, abyste si byli jistí, že přidáváte správné množství. Můžete si také zakoupit destilovanou vodu, ovšem všechny tyto možnosti vyžadují extra kroky, přičemž některé z nich mohou být i pro některé pěstitele s větší zahradou a velkým množstvím květin velkou finanční investicí. Jednodušším, a hlavně přirozenějším řešením je sbírání dešťové vody pro zalévání sukulentů a dalších květin. Dešťová voda je kyselá a díky tomu se dokáže velmi dobře absorbovat do kořenů rostlin. Rostliny jsou díky tomuto procesu mnohem lépe připraveny absorbovat živiny.

 

Dešťová voda obsahuje dusík, o kterém je známo, že je prospěšný pro tradiční rostliny, ale často se nedoporučuje při péči o sukulenty. Zdá se však, že nezpůsobuje problémy, když se nachází v dešťové vodě. Déšť se při svém pádu okysličuje a na rozdíl od vody z vodovodu předává nadále tento kyslík do kořenového systému rostlinu, zatímco vyplavuje nahromaděné soli z půdy rostlin. Kyslík se tak dostane přímo k rostlině a sůl se naopak dostane pryč. Sukulenty a dešťová voda jsou tedy dokonalou kombinací! Pokud tedy hledáte ideální zálivku nejen pro vaše sukulenty, dešťová voda možná může být efektivním řešením. Ano, sběr dešťové vody je mnohem časově náročnější, než například koupě destilované vody a také je přímo závislý na počasí, které nikdo z nás neovlivní, ovšem vynaložit tuto námahu skutečně stojí za to!

 

Nyní je jen na vás, jakou cestou se vydáte. Zda budete experimentovat s pH vaší kohoutkové vody nebo se pustíte do poctivého sběru dešťové vody. Pokud máte zahradu, byla by škoda nevyužít jejího potenciálu a alespoň pár barelů nebo kýblíků si na ni postavit. Lidé, kteří žijí v bytech to budou mít trochu složitější, ovšem se špetkou kreativity a vynalézavosti rozhodně něco vymyslíte! Poté už jenom sledujte pozitivní změny na vašich rostlinách a sukulentech. Doufáme, že vám dnešní článek přinesl další zajímavé informace a vaše pěstování rostlin bude zase o něco snadnější!

 

Из нашего предложения

SCALA

SCALA

APOLENA

APOLENA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
НАШ СОВЕТ

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

LUDMILA

LUDMILA

MARIANA

MARIANA

RACHEL

RACHEL

MICHEL

MICHEL

Вы также можете быть заинтересованы в

Этикетка и продукта страницы

Когда жертвуя розы

Когда жертвуя розы

Даже одна роза, пожалуйста! Когда пожертвовать?

Каждый человек имеет в своей жизни, по крайней мере, одна женщина, которая будет иметь свою благодарность за то, что она сделала для него, постоянно выражать. Она не должна быть дорогой подарок, после чего женского желания, а также. Самая большая радость делает мелочь. Помогите ей, потому что в своем доме или просто купить цветок. Но вы не думаете о покупке дорогой букет цветов. Просто купить прекрасные розы. Это всегда делает самым счастливым и радостным отлично каждый день, даже если это был худший день в жизни женщины.

читать весь
Когда женщина дает цветок

Когда женщина дает цветок

Любой случай, когда женщина не забудьте подарить цветы

У женщины нежные существа, которые должны быть избалованным. Если вы заботитесь о ней и заботиться о ней, то оно выполняется и не делает вашу жизнь несчастной. По женщинам также признают реальный успешный человек. Говорят, что, согласно признают женщины улыбаются успешный человек, поэтому джентльмены всегда следует позаботиться о том, чтобы их партнеры на губах всегда была улыбка, символизирующий, что она любима.

читать весь
букеты из роз

букеты из роз

Доставка букета из роз

Чтобы дать букет своей жене, подруге или любовника или деловых партнеров? Доставка букета из роз дома или на работе является общим многими флористами. Букеты могут доставить точно в назначенное время, 7 дней в неделю. Доставка полностью анонимным на карточке дается только текст, который вы запрашиваете.

читать весь