RADI VÁM PORADÍME na tel .:
košík: 0 ks
celková cena: 0.00 €
0
Dokončiť objednávku

Jak udržet valentýnské růže dlouho svěží

Šest jednoduchých kroků, jak udržet valentýnské růže svěží

Pokud se stanete šťastlivci, kteří budou patřit mezi vyvolené příjemce růží na letošního Valentýna, pravděpodobně je budete chtít udržet co nejdéle! Proto je dobré se předem naučit pár základních tipů a triků, které vám pomohou udržet vaše čerstvé krásky co nejdéle. Nejde přitom o žádnou vědu, stačí dodržovat pár základních kroků a vaše růže nebo jakákoliv další květina vám bude dělat radost co nejdéle! V dnešním článku vám představíme několik jednoduchých tipů jak zajistit, aby růže u vás doma vydržely co nejdéle svěží. Pojďte společně s námi nahlédnout pod pokličku úspěsné péče o čerstvě řezané květiny, aby jste jim už jednou provždy byli schopni zajistit tu nejlepší péči, kterou si zaslouží.

 

 

Výběr správné vázy

Mezi první a zcela základní kroky patří rozhodně výběr vázy, která by měla být především čistá. Vždy je nutné před používáním vázu důkladně očistit, abyste z ní odstranili všechny nechtěné bakterie. Promytí mýdlovou vodou a opravdu důslené propláchnutí by vám mělo stačit a růžím tak zajistit čisté prostředí pro jejich život. Pokud jste ještě nevybrali ideální růži pro oslavu Valentýna, můžete načerpat vždy svěží a výhodnou nabídku u nás na Flora-online, kde vás čekají pouze ty nejčerstvější kytice růží pro každou příležitost.

 

Voda a výživa

Jakmile vyberete tu správnou velikost vázy a pořádně ji pročistíte, je na čase vytvořit květinám příjemné prostředí. K tomu nepotřebujete nic jiného, než vodu a výživu, kterou je nutné vždy pečlivě promíchat. Vázu naplňte vodou zhruba do tří třetin. Květiny jsou opravdu velmi podobné nám lidem, proto nerady pijí špinavou vodu! Vodu byste měli měnit pravidelně, nejlépe každých pár dnů. Pokud jste navíc zvolili průhlednou skleněnou vázu, buďte obzvláště ostražití na vývoj života ve váze. V případě různých keramických váz je nutné kontrolovat zevnitř a myslet na tyto pravidelné kontroly více.

 

Vyndejte květy z obalu

Rozbalte růže a vyndejte je z obalu, ve kterém vám byly doručeny. Pokud vám květiny přišly ručně vázané, nechejte květinářskou sponu kolem stonků. Díky tomu budou růže držet požadovaný tvar a ušetří vám tak mnoho času s případným aranžováním květin do vázy. Pokud jste navíc dostali růže v ekologickém balení, nezapomeňte s ním naložit co nejšetrněji. Všechny papírové krabičky jdou snadno recyklovat a plastové obaly od výživy nebo jiných doplňků vyhoďte do plastů.

 

Seřízněte stonky

Dalším nezbytným krokem jak udržet vaše růže co nejdéle svěží je rozhodně správné seříznutí stonku, zhruba 2 cm od konce pomocí ostrých nůžek nebo zahradnických speciálních nůžek. Stonky opravdu nesnáší tupou ocel! Naopak při zacházení s tupými zahradnickými pomůckami, si můžete mnohem snadněji ublížit, než s těmi ostrými. Stonky vždy seřízněte pod úhlem 45 stupňů, abyste květům zajistili co největší povrchovou plochu, ze které budou schopné přijímat vodu a hydratovat tak celou květinu.

 

Odstraňte ochranné lístky

Poté co z růže odstraníte ošklivé ochranné lístky, získáte najednou tvrdší a tmavé květy, které se krásně vyjmou na vnější straně vašich růží. Většina květinářství je záměrně nechává na většině nejen valentýnských růží, aby při přepravě ochránily jemné vnitřní květy. Jedná se o snadnou a efektivní ochranu, díky které budete mít zajištěnu dodávku těch nejkrásnějších květů. Ochranné okvětní lístky jsou navíc opravdu snadno odstranitelné a pomohou vám odhalit perfektní lístky, které se nachází přímo pod nimi.

 

Najděte ideální místo pro vaši kytici

Ano, i výběr místa dokáže velmi významně ovlivnit život ve váze, proto je nutné vybírat opravdu pečlivě. Snažte se růže držet mimo parapety a jiné proudy tepla nebo chladu, které by mohl negativně ovlivnit život vaší kytice. Radiátory a jiná tepelná tělesa nejsou zrovna dobrými společníky čerstvě řezaných květin, proto se snažte takovým místům vyvarovat. Mísa ovoce může taktéž negativně ovlivnit život vašich květin díky uvolňování plynů. Proto vyberte místo, kde nejlépe eliminujete všechny zmíněné negativní prvky.

 

Pokud budete dodržovat tyto jednoduché, ale opravdu efektivní kroky, můžete si krásu vaší kytice užívat opravdu dlouho!

 

Z našej ponuky

ADRIANA

ADRIANA

SCALA

SCALA

AGNES

AGNES

RUDY

RUDY

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

APOLENA

APOLENA

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Tu vyberte vami požadovaný počet kvetov. ? 0.00 €

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NAŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

Mohlo by vás tiež zaujímať

Popis stránky a produktu

Kytíce Slnečnic

Kytíce Slnečnic

Slnečnice a ich neskonalá krása

Leto je bohužiaľ už za nami. Opäť sme si pripomenuli, ako ten čas rýchlo letí. Je tu už znovu jeseň, čo znamená, že na záhradách začne také to klasické zber zeleniny a tiež hrabanie lístia. Bohužiaľ sa však zase na chvíľku musíme rozlúčiť s nádhernými kvetmi, ktoré sú všade okolo nás.

čítať celé
Kedy darovať ruže

Kedy darovať ruže

Aj jediná ruža poteší! Kedy ju darovať?

Každý muž má vo svojom živote minimálne jednu ženu, ktoré by mal svoje vďaka za to, čo pre neho urobila, neustále vyjadrovať. Nemusí to však byť pomocou drahých darčekov, po ktorých žena rovnako netúži. Najväčšiu radosť urobí drobnosť. Pomôžte jej preto v domácnosti alebo ju len tak kúpte kvetinu. Nemusíte však premýšľať nad kúpou drahého Puget kvetín. Stačí len kúpiť roztomilú ružu. Tá urobí vždy tú najväčšiu radosť a dokonale rozradostí každý deň, aj keby sa malo jednať o najhorší deň v vedľajšej žene živote.

čítať celé
Kedy darovať žene kvetinu

Kedy darovať žene kvetinu

Udalosti, pri ktorých nezabudnite žene darovať kvetinu

Žena je jemné stvorenie, ktoré sa musí hýčkať. Ak sa o ňu staráte a pečujete o ňu, potom je spokojná a nerobí vám zo života peklo. Podľa ženy sa tiež spozná skutočný úspešný muž. Hovorí sa totiž, že podľa úsmevu ženy sa pozná úspešný muž, preto by sa páni mali vždy starať o to, aby na perách ich partneriek bol vždy úsmev symbolizujúci to, že je milovaná.

čítať celé